×
Wyszukaj w serwisie
×

Zakończenie projektu AKCJA: E-MOTYWACJA

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim zaprosiła seniorów do projektu Fundacji Orange pod nazwą AKCJA: e- motywacja.

Projekt trwał od września do grudnia, skierowany był do seniorów i miał na celu ich zaktywizowanie, zachęcenie do pokonywania barier nie tylko tych fizycznych, ale przede wszystkim tych w głowach, do korzystania z nowoczesnych technologii czyli komputerów i Internetu oraz do wspólnego działania.

Spotkania miały charakter wideokonferencji, odbywały się na żywo i wzięło w nich udział ponad 400 placówek, m.in. bibliotek, z całej Polski. Można było nie tylko wysłuchać co mieli do powiedzenia goście zaproszeni do projektu, ale też zadać im pytania.           

Podczas wirtualnych spotkań, uczestnicy utwierdzili się w przekonaniu, że: razem można więcej, podążali małymi krokami do wielkich sukcesów, cieszyli się codziennymi radościami, pokonywali swoje lęki       i ograniczenia.  Pomagali im w tym, dzieląc się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami, goście projektu, osoby znane – Emilia Krakowska, Krystyna Kofta czy Zofia Czerwińska, ale i mniej popularne jak Helena Norowicz i Ewa Nowicka Rusek.                                                                                                                

Gościem wszystkich spotkań był Tomasz Kozłowski – psycholog, szkoleniowiec, miłośnik ekstremalnych przygód, który uświadamiał seniorom (i nie tylko) oczywiste prawdy życiowe, o których wszyscy wiemy, ale czasem o nich zapominamy.        

W sympatycznej atmosferze, przy kawie, herbacie i ciastku kilkunastu lewińskich seniorów spotykało się co dwa tygodnie w bibliotece, aby wziąć udział w wirtualnym spotkaniu, a potem podyskutować i wspólnie szukać recept jak  „zagospodarować”  starość, jak cieszyć się życiem ze sobą, jak nie dać się wykorzystywać obcym, ale i najbliższym, słowem, o życiu. A wszystko to z wykorzystaniem nowych technologii czyli komputerów i Internetu, które seniorom nie są już obce. Bowiem jak na ostatnim spotkaniu powiedziała Pani Zofia Czerwińska „...nie wolno pozwolić światu, aby szedł do przodu bez nas”. Zdanie to może być podsumowaniem AKCJI: e- motywacji.