×
Wyszukaj w serwisie
×

Wielkie malowanie bombek

22 grudnia 2015r. w naszej szkole odbyły się warsztaty malowania bombek choinkowych w ramach projektu „Święta z malowaną bombką”, stworzonego przez panią Annę Janeczek przy akceptacji dyrektora szkoły – pana Zdzisława Biernackiego.

Fundatorem bombek była Fundacja Górażdże  –Aktywni w Regionie w ramach wolontariatu pracowniczego Grupy Górażdże ,,Aktywni i pomocni’’ .

Projekt był skierowany do 132 uczniów klas 3 i 5, wspieranych przez wychowawców, nauczycieli i rodziców. Miał charakter edukacyjny. Jego celem było rozwijanie zdolności manualnych dzieci, zainteresowań artystycznych, ale też ćwiczenie cierpliwości i wytrwałości w podjętym działaniu. Rozwijane były zatem kompetencje kluczowe, takie jak uczenie się   i kompetencje społeczne, planowanie, dobra organizacja, bardzo istotne w dalszej edukacji uczniów i ich przyszłości na rynku pracy.

Profesjonalista przedstawił  dzieciom  w przystępny sposób technikę powstawania  i zdobienia bombek, następnie wszyscy przystąpili z wielkim entuzjazmem do pracy. Uczniowie wcześniej byli przygotowani do warsztatów, przynieśli swoje propozycje wzorów, którymi potem zdobili bombki. Dobra organizacja bardzo ułatwiła malowanie, a użycie kolorowego brokatu było dodatkową atrakcją i wspaniałą zabawą.

Do udziału w warsztatach zaproszono władze miasta: Burmistrza Lewina Brzeskiego pana Artura Kotarę, Zastępcę burmistrza - pana Dariusza Struskiego oraz Przewodniczącego Rady Miasta i Gminy - pana Waldemara Włodka. Panowie niezawodnie przybyli do naszej szkoły, a bombki przez nich pomalowane zostaną przekazane do licytacji w ramach WOŚP.

Pan dyrektor  Zdzisław Biernacki podarował panom burmistrzom pamiątkowe bombki z tego wydarzenia, które wpisuje się w obchody 70-lecia naszej szkoły. Jedna z bombek z portretem Mikołaja Kopernika będzie także odtąd stanowić ozdobę  gabinetu dyrektora naszej szkoły.

Bombki malowała również pani dyrektor Biblioteki Miejsko-Gminnej w Lewinie Brzeskim wraz  z dwiema paniami bibliotekarkami; współpracujemy z nimi ściśle przy organizacji konkursów  i współtworzymy inne działania na rzecz uczniów.

Wszyscy stworzyli wspaniałe bombkowe kreacje.  To była wielka frajda dla dzieci, które własnoręcznie pomalowane bombki mogły zabrać do domu, zawiesić na choince i cieszyć się ich widokiem podczas Świąt.

Na zakończenie warsztatów dzieci poznały krótką historię teatru w odniesieniu do jasełek, którą przedstawił Waldemar Kotas, aktor teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu.

Ponadto  przedstawiciel koła łowieckiego,, Żubr” przybliżył uczniom tematykę pomocy i dokarmiania zwierząt w czasie zimy. Jego strój szlachecki oraz szabla stanowiły wielką atrakcję, dzieci chętnie pozowały z nim do zdjęć.

Warto podkreślić, że na świąteczny nastrój warsztatów i miłą atmosferę wpływały kolędy w tle oraz wystrój, między innymi wystawa prac uczniów - przepięknych choinek sporządzonych   w różnych technikach plastycznych.

Serdecznie dziękujemy Fundacji Górażdże–Aktywni w Regionie za ufundowanie naszym uczniom warsztatów w ramach projektu, a także liderkom, paniom Annie Janeczek  i Violetcie Szczepkowskiej za duże zaangażowanie i pomoc w jego realizacji.

Wesołych Świąt!

 

Małgorzata Olbert

wicedyrektor PSP w Lewinie Brzeskim

koordynatorka projektu