×
Wyszukaj w serwisie
×

MALI WOLONTARIUSZE

   W kole Caritas działającym przy lewińskiej podstawówce ciężko pracują mali wolontariusze, którzy z wielkim sercem pomagają potrzebującym .Są to uczniowie kl. IV-VI: Martyna Myszkiewicz, Natalia Kowcz, Ida Boczkowska, Kinga Joniak, Sandra Harasimiuk, Angelika Dyl, Wiktoria Czarnecka, Ola Taratuta, Julia Smolarek.

     W ciągu mijającego półrocza wolontariusze  przeprowadzili  kilka akcji: w październiku w Tygodniu Misyjnym kwestowali na misje –przez cały tydzień w szkole, a w Niedzielę Misyjną pod kościołem. Zebrali kwotę 950 złotych.

 Pod koniec października sprzątali opuszczone groby na naszym cmentarzu, zorganizowali zbiórkę zniczy, które zapalone zostały w Dzień Zaduszny na opuszczonych grobach.

W listopadzie wspólnie z Samorządem Uczniowskim zorganizowali Dzień Życzliwości – oplakatowali szkołę hasłami związanymi z życzliwością i zorganizowali konkurs na najbardziej życzliwe osoby w naszej szkole.

      W dniach 30 listopada - 9 grudnia  włączyli się do parafialnej akcji zbiórki odzieży dla osób bezdomnych naszej archidiecezji. W szkole zbierana była ciepła zimowa odzież, wśród której znalazły się  swetry, kurtki, spodnie , czapki i inne.

            Członkowie koła wzięli także udział w przedświątecznej zbiórce żywności  w dniach 11-12 grudnia . Żywność zbierana była pod Biedronką, Polo i  Tomi przez panie z Parafialnego Zespołu Caritas, oraz dzieci ze  Szkolnego Koła Caritas: Martynę Myszkiewicz, Natalię Kowcz, Angelikę Dyl, Olę Taratutę, Julię Smolarek, Idę Boczkowską i Kingę Joniak. Dzieci odwiedziły także lewińskie zakłady pracy zachęcając pracowników do udziału w zbiórce.

Oby ten zapał do pomocy  nie zgasł w sercach tych małych wolontariuszy!

                                                                                         Joanna Taratuta- opiekun koła