×
Wyszukaj w serwisie
×

„Dojrzali cyfrowo”, czyli seniorzy uczą się nowych technologii

Na początku stycznia 2016 roku dobiegła końca trwająca ponad dwa miesiące V tura warsztatów komputerowych zorganizowanych przez Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Lewinie Brzeskim.

11 stycznia 2016 roku odbyło się spotkanie pożegnalne dla grupki seniorów, którzy od listopada dzielnie zmagali się z obsługą komputera i Internetu od podstaw. Podczas spotkania uczestnicy kursu odebrali z rąk prowadzącego pamiątkowe certyfikaty oraz wyrazy uznania za chęci do nauki, samozaparcie oraz systematyczność.

W sumie odbyło się dwadzieścia godzin zajęć, w czasie których seniorzy uczyli się obsługi myszki, klawiatury i systemu Windows. Dowiedzieli się, do czego służy przeglądarka internetowa oraz jak działa wyszukiwarka Google. Nauczyli się wysyłać listy elektroniczne oraz planować podróż z użyciem internetowych map. Poznali zasady działania bankowości elektronicznej i przekonali się, że robienie zakupów w Internecie może być łatwe i przyjemne. Wszystko to przyprawione zostało szczyptą rozrywki w Internecie taką jak słuchanie radia czy oglądanie telewizji.

Na spotkaniu pożegnalnym uczestnikom warsztatów został zaprezentowany jeden z najpopularniejszych portali społecznościowych – Facebook. Nie stanęło jednak na samej nauce. Przy słodko zastawionym stole seniorzy podzielili się z prowadzącym wrażeniami z kursu oraz swoimi pierwszymi sukcesami w dziedzinie nowych technologii. Za te i przyszłe sukcesy wznieśliśmy toast. Życzymy wielu wrażeń przy dalszej eksploracji Internetu.