×
Wyszukaj w serwisie
×

Piotr Kuleta w Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków

Student wychowania fizycznego Politechniki Opolskiej, który będzie reprezentował Polskę podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, spotkał się z uczniami Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Lewinie Brzeskim.

Popularny kanadyjkarz zaimponował młodzieży nie tylko objętością swojego bicepsu, bo takiego pomiaru dokonał na miejscu jeden z uczniów, ale przede wszystkim wynikami sportowymi, a także otwartością i poczuciem humoru, jakie mu dopisywało podczas spotkań na dwóch kolejnych godzinach lekcyjnych.Kuleta-PG-Lewin_2016-01-18-0971

Piotr podkreślał jak ważne w przygotowaniach do zawodów są warunki, które zapewniły mu uczelnia i miasto. Odpowiedział również na dziesiątki najrozmaitszych pytań, które dotyczyły m.in. jego diety, zarobków, sprzętu sportowego, jak również marki samochodu, jakim jeździ.

Szkoła z Lewina Brzeskiego urządza takie spotkania regularnie. Już ponad 30 byłych i obecnych olimpijczyków gościło w jej murach. Pojawili się tam np.  judoka Rafał Kubacki, wioślarz Paweł Rańda czy lekkoatleta Janusz Trzepizur.

Spotkanie otworzyła dyrektor szkoły p. Zuzanna Gwarys, a poprowadził nauczyciel WF-u p. Adam Dziasek, który jako były akademicki reprezentant Polski w futsalu dba, by duch sportu w Lewinie Brzeskim nie upadł.

Przedstawiciele gimnazjum z przyjemnością zwrócili też uczniom uwagę, że na reklamowym rollup’ie Politechniki Opolskiej widzą zdjęcie Piotra Śnieżka, który tak jak oni chodził do tego samego gimnazjum, a później z powodzeniem studiował mechatronikę w Politechnice Opolskiej.

Miło nam rownież poinformować, że podczas wczorajszego Balu Sportowca Piotr Kuleta otrzymał tytuł Sportowca Roku 2015.

Zapraszamy na fanpage naszego olimpijczyka: https://www.facebook.com/piotrkuletaa/

Kamil Kalinowski

Sekcja Promocji i Kultury Politechniki Opolskiej 

Źródło: http://wu.po.opole.pl/piotr-kuleta-w-gimnazjum-im-polskich-olimpijczykow/

olimpijczyk.jpeg

Galeria zdjęć znajduje się na stronie Politechniki Opolskiej:
http://www.po.opole.pl/index.php?mod=gallery;1288;2016#prettyPhoto