×
Wyszukaj w serwisie
×

Namiastka teatru w bibliotece

Od października 2015  roku grupa uczniów z lewińskiego gimnazjum bierze udział w projekcie Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Lewinie Brzeskim „Gimnazjaliści Maluchom”, którego celem jest przygotowanie przedstawienia teatralnego dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Na jednej ze styczniowych prób młodych aktorów odwiedził Pan Edward Podolski.

Pan Edward przez wiele lat pracował w Domu Kultury w Lewinie Brzeskim jako organizator oraz prowadzący wielu wydarzeń kulturowo-teatralnych, wliczając w to lewińskie Herody. Jako osoba z dużym doświadczeniem i wiedzą na temat teatru próbował w czasie spotkania zarazić uczestników projektu swoim zamiłowaniem do jednego z ważniejszych obszarów życia kulturalnego.  W swoim wystąpieniu prowadzący przedstawił główne formy teatralne, od teatru muzycznego po teatr lalki. Podał elementarne zasady, które obowiązują każdego, kto występuje na scenie. Zaprezentował przykładowe ćwiczenia na poprawę dykcji i umiejętności aktorskich. Nawiązał także do tremy, która towarzyszy każdemu nawet zawodowemu aktorowi. Nasz gość swoje wystąpienie przeplatał ciekawymi anegdotami ze świata teatru i aktora.

Serdecznie dziękujemy Panu Edwardowi za przyjęcie naszego zaproszenia i poświęcenie swojego czasu młodym ludziom, którzy podjęli się trudnego zadania, jakim jest przygotowanie przedstawienia dla małych, ale wymagających widzów. Mamy nadzieję, że nasi wolontariusze skorzystają z rad doświadczonego instruktora, dzięki czemu ich przedstawienie planowane na czerwiec 2016 roku przebiegnie bez zakłóceń i spodoba się dzieciom i ich rodzicom.