×
Wyszukaj w serwisie
×

WODNE SZALEŃSTWA PODCZAS FERII W ŚWIETLICY

Tegoroczne ferie zimowe w Świetlicy Terapeutycznej w Lewinie Brzeskim odbyły się pod hasłem „Wodne szaleństwa”. Dlaczego wodne? Ponieważ, jak wiadomo, dzieciaki uwielbiają wodę, a w tym roku obie wycieczki były związane z wodą.  Odbyły się dwa turnusy feryjne, z których skorzystało w sumie siedemdziesięcioro dzieci  z całej gminy. W środę oddaliśmy się szaleństwom na krytej pływalni w Strzelinie. Było gorąco, jak w Afryce i oczywiście mokro. Każdy znalazł coś dla siebie. Na miłośników zabawy czekała leniwa rzeka, fontanny i mega zjeżdżalnia. Leniuchy mogły zrelaksować się w jacuzzi, natomiast wytrawni pływacy zdawali testy na basenie sportowym i pokonywali wodny tor przeszkód. Radości było co niemiara!!!

W piątek odwiedziliśmy stolicę Dolnego Śląska – Wrocław. Najpierw w Cinema City w centrum handlowym Korona obejrzeliśmy film „Alvin i wiewiórki. Wielka wyprawa”.  Spodobał się wszystkim – i starszym i młodszym kinomaniakom.

Później odwiedziliśmy Hydropolis – centrum wiedzy o wodzie. Wystawa Hydropolis podzielona jest na 8 stref tematycznych. Każda przedstawia wodę z innej perspektywy. W centrum przeżyjemy niezwykłą przygodę, podczas której odkryjemy fascynujące informacje o podwodnym świecie, odbędziemy podróż do najgłębszego miejsca na Ziemi, dowiemy się, jak powstała woda. To tylko część z atrakcji, jakie czekają na turystów w tym wyjątkowym miejscu.

Pozostałe dni spędziliśmy w Świetlicy. Jednak na nudę czasu nie było. Chodziliśmy na zajęcia sportowe na salę gimnastyczną, lepiliśmy z gliny, układaliśmy koraliki, z których po zaprasowaniu wychodziły piękne amulety, graliśmy w gry planszowe, bawiliśmy się i kolorowaliśmy obrazki. Mieliśmy również gości – odwiedzili nas policjanci, którzy opowiedzieli o bezpiecznych feriach; przyszła gimnazjalistka Kasia Jankowska wraz ze swoimi egzotycznymi pupilami oraz ksiądz Tomasz Backer i jego asystenci z pokazem iluzjonistycznym. Poza tym i w pierwszym i w drugim tygodniu odbyła się zabawa karnawałowa, podczas której były tańce, zabawy i rozmaite konkursy z nagrodami.

Niestety dwa tygodnie minęły szybko i czas wracać do szkolnych obowiązków. Ale nie martwcie się – wakacje tuż, tuż :)

Gmina Lewin Brzeski sfinansowała przejazdy autokarem do Strzelina i Wrocławia. Koszt wejściówek w kwocie 42 zł pokrywali rodzice.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji zajęć feryjnych – Dyrekcji Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Lewinie Brzeskim za udostępnienie nam sali gimnastycznej, dzielnicowym Komisariatu Policji w Lewinie Brzeskim za pogadankę na temat bezpiecznych zachowań podczas ferii, księdzu Tomaszowi Backer i jego asystentom za niezapomniane „sztuczki” iluzjonistyczne oraz Kasi Jankowskiej za ciekawy pokaz zwierząt egzotycznych.

Bronisława Nazarko