×
Wyszukaj w serwisie
×

Kreatywne Przedszkole nr 1 w Lewinie Brzeskim

Akademia Wyobraźni Play-Doh to Ogólnopolski Program Edukacyjny dla przedszkoli rozwijający wyobraźnię i kreatywne myślenie wśród dzieci.  Przedszkole  Publiczne nr 1 w Lewinie Brzeskim swoją przygodę z Akademią Wyobraźni Play – Doh rozpoczęło w ubiegłym roku w marcu. Dzięki otrzymanej ciastolinie wspaniale bawiliśmy się na warsztatach kreatywnych organizowanych w naszej placówce. Wspólnie spędzony czas sprzyjał tworzeniu wielu nowych form z ciastoliny, ale przede wszystkim rozwijaliśmy się manualnie, a także uczyliśmy się kreatywnego i twórczego myślenia.  Od marca 2015 roku braliśmy także udział w comiesięcznych konkursach organizowanych na łamach strony internetowej Play –Doh.  Od samego początku  z wielkim zapałem wszystkie grupy wykonywały zadania wyznaczone przez Akademię. Dzięki głosom rodziców i innych przychylnych nam osób uzyskiwaliśmy bardzo dobre wyniki ale dopiero czerwiec przyniósł nam naszą upragnioną nagrodę w Akademii Play-Doh.  Za pracę pt. „Dzień Dziecka”, wykonaną przez grupę 5-latków -„Motylki”  otrzymaliśmy III miejsce, nagrodzone pufą w kształcie prosiaczka oraz piękną czerwoną skrzynią wypełnioną ciastoliną, książeczkami, filmami dla dzieci na DVD oraz kolorowankami. Szczególnie cenną nagrodą był dla nas  Certyfikat Kreatywnego Przedszkola, z którego jesteśmy  niezwykle dumni.

W tym roku szkolnym nasze przedszkole także bierze udział w Akademii Wyobraźni Play-Doh. Tegoroczna już V Edycja obejmuje swoim zasięgiem 600 przedszkoli zarówno publicznych, jak i prywatnych.  Po otrzymaniu ciastoliny całe przedszkole wzięło się do pracy. Po raz kolejny z wielkim zapałem wykonywaliśmy comiesięczne zadania zlecone przez Akademię Wyobraźni Play-Doh i mamy już na swoim koncie pierwsze sukcesy. W grudniu 2015r udało nam się zdobyć I nagrodę za pracę „Świąteczny renifer” wykonaną przez grupę 4-5 latków „Tygryski”, za którą otrzymaliśmy „górę” ciastoliny, książeczki, bajki na DVD, kody promocyjne na strefę bajek, pojemnik na zabawki oraz zabawkę dumny kot, zestaw gier Pudło Nie Nudno oraz pufę.

To jednak nie koniec wrażeń z ciastoliną i Akademią Wyobraźni Play-Doh.

22 października w naszym przedszkolu został zorganizowany Dzień Kreatywności z użyciem ciastoliny. Całe przedszkole przeniosło się na jeden dzień do „świata bajki”,  pochłonęła nas morska otchłań pełna skarbów i piratów,  na czele których stał kapitan Hak. Wspaniale było ratować wodny świat lepiąc stworzenia żyjące w morskich głębinach. Był to dla nas niezapomniany dzień a efekty naszej zabawy możecie zobaczyć na serwisie YouTube wpisując w pasek adresu przeglądarki poniższy link: https://youtu.be/GUPH2PfUF5Y.

Dziękujemy serdecznie wszystkim rodzicom, przyjaciołom oraz znajomym, za to,że wspierają naszą przygodę z firmą Play-Doh i głosują na nasze prace.

Katarzyna Puzio