×
Wyszukaj w serwisie
×

X jubileuszowy Turniej Podnoszenia Ciężarów

W dniu 27 lutego 2016 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im Kawalerów Orderu Uśmiechu w Skorogoszczy odbył się jubileuszowy X Turniej Podnoszenia Ciężarów o Puchar Burmistrza Lewina Brzeskiego i Prezesa Cementowni Górażdże.

Zebranych gości i kibiców przywitała Hanna Grubiak - Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Skorogoszczy oraz gospodarz imprezy - Burmistrz Lewina Brzeskiego Pan Artur  Kotara . Uroczystość zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele władz miejskich: Zastępca Burmistrza Brzegu, przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Brzegu, ks. proboszcz parafii św. Jakuba Apostoła w Skorogoszczy, radni Rady Miejskiej a także liczni goście spoza gminy.

Na turnieju sędziowali: przewodniczący Komisji Sędziowskiej PZPC Zbigniew Świtalski, sędzia środkowy Edward Damowski oraz sędziowie boczni – Piotr i Mateusz Fiałka.

W zawodach wzięły udział najbardziej liczące się reprezentacje klubów sportowych z regionu Opolszczyzny tj. „BUDOWLANI” Opole, MOS Opole, LZS Skorogoszcz, Sport Light Cisek, LKS oraz Dolnego Śląska, tj. „POLWICA” Wierzbno.

Turniej rozegrano w trzech kategoriach wiekowych. W kategorii juniorów do lat 15, w kategorii juniorów do lat 17 i w kategorii juniorów do 20 roku życia. W zmaganiach wystartowała również jedna sztangistka 14 - letnia Karolina Michałek, zdobywając w klasyfikacji ogólnej 126,4 punkty. Ogólnie do zawodów podeszło 16 młodych sztangistów.

W turnieju uczestniczyli zawodnicy z najwyższej krajowej czołówki juniorów, którzy w swoim dorobku sportowym mają tytuły wicemistrzów Europy i członków kadry narodowej juniorów.

Impreza co roku przyciąga widzów i fanów sportów siłowych, którym towarzyszy świetna sportowa atmosfera.

KLASYFIKACJA:

W kategorii do 20 LAT najlepsze wyniki osiągnęli:

  1. Szatkowski Mateusz („BUDOWLANI” Opole) – 393,5 pkt.
  2. Jarmoliński Walenty („BUDOWLANI” Opole) – 329,8 pkt.
  3. Góralski Dominik („POLWICA” Wierzbno) – 311,9 pkt.

W kategorii do 17 LAT najlepsze wyniki osiągnęli:

  1. Czachor Miłosz („BUDOWLANI” Opole) – 318,5 pkt.
  2. Góralski Kamil („POLWICA” Wierzbno) – 292,4 pkt.
  3. Stróż Karol („BUDOWLANI” Opole) – 286,5 pkt.

W kategorii do 15 LAT najlepsze wyniki osiągnął:

  1. Urban Kacper („BUDOWLANI” Opole) – 252,1 pkt.

Zawodnikiem X-lecia został Bartłomiej Barth („BUDOWLANI” Opole), nagrodzony przez Radę Samorządu Mieszkańców.

Wszystkim laureatom gratulujemy i zapraszamy do udziału w zawodach w przyszłym roku.

Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom: Starostwie Powiatowemu w Brzegu, firmie  „Juli – Spec” z Opola, Firmie „Chemia-Bomar” ze Skorogoszczy, Bankowi Spółdzielczemu Grodków – Łosiów oraz Radzie Samorządu Mieszkańców w Lewinie Brzeskim za wsparcie w organizacji imprezy.

Na podsumowanie imprezy Burmistrz Artur  Kotara  złożył na ręce sponsorów i współorganizatorów pamiątkowe dyplomy w podzięce za 10 lat aktywności w sferze kultury fizycznej i społeczne zaangażowanie w realizacji dyscypliny sportowej, jaką jest podnoszenie ciężarów.

 

 

Poniżej prezentujemy Państwu obszerną galerię zdjęć z wydarzenia. Zapraszamy do oglądania!

Turniej Podnoszenia CIężarów