×
Wyszukaj w serwisie
×

Podróż po baśniach Europy trwa

Pierwszoklasiści z Lewina Brzeskiego, którzy na przełomie lutego i marca 2016 roku odwiedzili Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Lewinie Brzeskim, na kolejnym spotkaniu z cyklu „Europa pełna baśni” dla odmiany pojechali do Europy Zachodniej, aby bliżej poznać kraj przez wielu nazywany Zieloną Wyspą.

Irlandia, bo o niej mowa, odkryła przed uczniami swe oblicze jako miejsce przepełnione celtyckimi wierzeniami, legendami i zwyczajami. Dzieci wzięły udział w kwizie, dzięki któremu dowiedziały się między innymi, jakie są barwy i symbole Irlandii, dlaczego Irlandczycy nie mówią po irlandzku lub dlaczego 17 marca Irlandczyków obowiązuje zielony ubiór.

Zabawa w poszukiwanie trzylistnej koniczynki przez irlandzkiego skrzata, w którego na krótką chwilę wcielali się wybrani uczniowie, była wstępem do baśni irlandzkiej zatytułowanej „Garnek złota”. Baśń rozbudziła w młodych słuchaczach wiarę w malutkich ludzików, lecz przebiegłość skrzata z opowiadania skutecznie ugasiła nadzieję na odnalezienie złota na wyspie.

Na pamiątkę spotkania dzieci zabrały ze sobą własnoręcznie wykonane skrzaty, które dopiero za kilka dni pokażą się w całej okazałości, z powodu wymagającej wyhodowania rzeżuszkowej czuprynki.

Więcej zdjęć na stronie www.biblioteka-lewinbrzeski.pl