×
Wyszukaj w serwisie
×

Misjonarze "Domów serca" z wizytą w Lewinie Brzeskim

W dniu 14 marca 2016r. do Urzędu Miejskiego w Lewinie Brzeskim przybyli wyjątkowi goście – uczestniczki wspólnoty Domu Serca z Warszawy - Angie z Argentyny (terapeutka misyjna) i Sylvana z Chile (wolontariuszka misyjna), które podróżują po Polsce aby podzielić się swoim doświadczeniem misyjnym. Panie przyjechały do Lewina Brzeskiego na zaproszenie Pana Andrzeja Kostrzewy, emerytowanego dyrektora Gimnazjum w Lewinie Brzeskim. 

Burmistrz Artur  Kotara  przyjął zacnych gości w swoim gabinecie i zaprosił do rozmowy o ich doświadczeniach w pracy wolontariackiej. Spotkanie obfitowało w wiele ciekawych opowieści o pracy na rzecz potrzebujących.

wolontariusze Domy serca.jpeg

Wolontariusze Domów Serca katolickiej organizacji misyjnej, założonej we Francji w 1990r., dzielą swoje życie z najuboższymi oraz samotnymi. Ci młodzi wolontariusze w wieku między 18 a 35 rokiem życia tworzą domy otwarte dla każdego, budują relacje z najbardziej potrzebującymi i zobowiązują się na czas misji opierać swoje życie na trzech filarach: modlitwie, wspólnocie i służbie. Odwiedzają bezdomnych, chorych i samotnych.

Ci młodzi ludzie poświęcają wiele miesięcy swojego życia, jadąc w odległe krańce świata, aby być blisko potrzebujących i wspierać ich, także wsparciem duchowym. Wolontariusze Domów Serca poświęcają swoje życie na służbę najbardziej osamotnionym i potrzebującym. Są przyjaciółmi cierpiących, biednych oraz samotnych ludzi na całym świecie.

Obecnie w misje zaangażowanych jest 1300 wolontariuszy w 23 krajach na 5 kontynentach, istnieje 19 Domów Serca, 8 Domów dla studentów oraz 2 wioski Domów Serca.

Więcej na ten temat na stronie: http://domyserca.pl/