×
Wyszukaj w serwisie
×

Dzień Kobiet w Łosiowie

Dzień Kobiet – doroczne święto, pieczołowicie obchodzone  w Łosiowie również i w tym roku, w niedzielę 13 marca  przywiodło liczną rzeszę Łosiowianek do Domu Kultury. Organizatorzy: Towarzystwo Miłośników Łosiowa i Okolic wspólnie z Radą Sołecką i Sołtysem, zadbali o miłą atmosferę spotkania i wyśmienity nastrój uczestniczek.W odświętnie udekorowanej sali na Panie oczekiwała dobra kawa i herbata, słodkie wypieki oraz wesoły program artystyczny.

Na wstępie były życzenia i bukiet kwiatów od męskiej części Rady Sołeckiej dla wszystkich kobiet i dziewczynek z Łosiowa, złożony na ręce pani Sołtys Małgorzaty Wieczorek-Smolińskiej. Zaraz potem program artystyczny rozpoczął miejscowy zespół wokalny „Łosiowianie”, który przedstawił wiązankę ludowych piosenek ubogaconą wesołymi tekstami.

Do uświetnienia obchodów Dnia Kobiet dołączyła się uczennica brzeskiego liceum i Studia Piosenki w Opolu Joasia Gadzińska, która w wyszukanym, trudnym repertuarze, pokazała swój niezwykły talent i śpiewacze umiejętności. Swoim krótkim występem zdołała podbić serca słuchaczy bowiem publiczność nagrodziła jej występ wielkimi brawami.

Sprawcą świetnej zabawy i niekończącego się śmiechu , na niedzielnej imprezie okazał się kabaret TO TU TO TAM działający przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Brzegu. Grupa energicznych pań z wigorem, z nieprzeciętnym humorem i temperamentem interpretowała, na kabaretowy sposób, istotne sprawy męsko – damskie, z dystansem komentowała bolączki związane z upływem czasu, podkreślając jednocześnie, że:  „Może już przeminęła moja uroda, ale mam dopiero 60 lat i wciąż czuję się taka gorąca i młoda bo dla mnie otwiera się teraz świat.”

 Podczas półtoragodzinnego programu śmiech nie znikał z twarzy ani pań na widowni, ani tych na scenie. Prześmieszne teksty i skecze przeplatane piosenkami bardzo się wszystkim podobały. Publiczność reagowała śmiechem i oklaskami. Dziękujemy szefowej kabaretu  Ewie Bruzi i jej grupie za udany występ i życzymy wielu sukcesów.

Spotkanie w łosiowskim Domu Kultury zakończyły miłe rozmowy przy stolikach z muzyką w tle. Żegnaliśmy odprężone i uśmiechnięte panie, które na ten czas zapomniały o swoich dolegliwościach, obowiązkach i troskach życia codziennego. Dziękujemy za tak liczny udział i zapraszamy już teraz na kolejne spotkania, mamy nadzieję - równie udane.

W imieniu organizatorów i uczestników gorąco dziękujemy firmom, które zechciały dofinansować imprezę:

Bankowi Spółdzielczemu Grodków- Łosiów  oraz  Firmie AGROPOL z Łosiowa.

                                                                                              /Ludwika Chojnacka