×
Wyszukaj w serwisie
×

Dzień Kobiet w Chróscinie

Pierwszy raz  Święto Kobiet  obchodzone było 28 lutego 1909 r. w Stanach Zjednoczonych.  Miało ono służyć  rozpowszechnieniu idei równości kobiet a także poszanowaniu praw wyborczych kobiet. Współcześnie Dzień Kobiet jest oficjalnym świętem w kilkudziesięciu krajach świata, obchodzonym jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. Mylnie zatem pokutuje przekonanie ,że jest to święto komunistyczne, chociaż faktem jest ,że komunizm to święto wypromował.

Z okazji Dnia Kobiet Rada Sołecka Chróściny przygotowała niespodziankę dla swoich mieszkanek w formie zaproszenia do kina.

11 marca, w piątek po południu kierowca autobusu  Pan Tadeusz zawiózł  wszystkie Panie do opolskiego Heliosa na polską komedię pt.  „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”. Sześciu  mężczyzn spotyka się w jednym z warszawskich klubów fitness, gdzie oprócz ciężkiej pracy nad rzeźba i bicepsami –rozmawiają o wszystkim: o życiu, kobietach i miłości. Każdy z nich chciałby odmienić swoje życie  i odnaleźć  szczęcie.  Komedia w gwiazdorskiej obsadzie sprawiła, że Panie spędziły miło wieczór  i zrelaksowały się. Na koniec jeszcze pamiątkowe zdjęcie i powrót do domu.

 W autobusie  czekała  je jeszcze jedna miła niespodzianka  na pożegnanie od męskiej części Rady Sołeckiej dziewczyny otrzymały po symbolicznym kwiatku.

Renata Zazula