×
Wyszukaj w serwisie
×

Z działalności Szkolnego Koła Caritas lewińskiej podstawówki

  Mali wolontariusze okres Wielkiego Postu spędzili bardzo pracowicie. Rozpoczęli kwestą w szkole na pomoc Mateuszkowi z Brzegu, który wymagał pilnej operacji. Zebrali 568 zł. Pieniądze zostały wpłacone na konto fundacji „Złotowianka”.

   1 marca udali się jako delegacja  szkoły podstawowej na plac przykościelny, aby wraz z mieszkańcami naszego miasta oddać hołd Żołnierzom Wyklętym.

     4 marca prowadzili Drogę Krzyżową w naszym Kościele czytając rozważania poszczególnych stacji : „Miłość miłosierna-Caritas”.

     6 marca wraz z paniami z parafialnego Zespołu Caritas wzięli udział w ogólnopolskiej zbiórce żywności.

    13 marca wraz z Parafialnym Zespołem Caritas spotkali się z  wolontariuszkami wspólnoty Domu Serca  z Warszawy - Angie z Argentyny i Sylvaną z Chile, które podzieliły się z nimi swoim doświadczeniem misyjnym.

   Wykonali 40 kartek świątecznych, które przekazane zostały do MOPS-U, z prośbą o przekazanie życzeń samotnym mieszkańcom naszego miasta.

     Przez cały okres trwania Wielkiego Postu w ramach jałmużny wielkopostnej kwestowali w Rynku i pod kościołem na potrzeby najbardziej potrzebujących rodzin z naszej parafii.

Wolontariusze z wielkim zaangażowaniem  wkładali całe swoje małe serca we wszystkie działania mające na celu pomoc potrzebującym. Ich zapał nie zgasł nawet przy silnym wietrze, deszczu a nawet śniegu. Za to należą im się wielkie słowa uznania i podziękowania.

 Dziękujemy również wszystkim darczyńcom , którzy wsparli działania wolontariuszy!                  

                                                                                                              Joanna Taratuta- opiekun SKC