×
Wyszukaj w serwisie
×

Kwiatowo i świątecznie

W kwiatowo - wiosennym nastroju 17 marca br. w Domu Kultury w Łosiowie spotkały się uczestniczki artystycznych warsztatów zorganizowanych przez Sołtysa i Bibliotekę Publiczną w Łosiowie. Pierwszym punktem imprezy była wystawa prac niezwykle uzdolnionych artystycznie łosiowianek - były wyroby z mchu, skorupek jaj, decoupage, ręcznie zdobione kartki okolicznościowe, wyroby szydełkowe, palmy. Piękne i oryginalne. Następnie uczestniczki własnoręcznie ozdabiały w stylu decoupage przygotowane wcześniej szablony wielkanocnych zajęcy i kogutów. Zostały one ubrane w gustowne kamizele i sukienki z serwetek, wstążeczek, sznurka i guziczków. Tutaj pomocą służyła Renia Krancioch znana ze swoich artystycznych pasji.

Drugą część spotkania stanowiła nauka wyrobu kwiatów z krepiny. Pani Ewa Boczkowska z Biblioteki w Skorogoszczy przyjechała w silnej „obstawie” uzdolnionych pań  i w przejrzysty, przystępny sposób nauczyła nas wykonania stokrotek, krokusów i narcyzów. Panie były zachwycone, kiedy udało się samodzielnie wykonać śliczne bukieciki. Równocześnie przy drugim stole zaprzyjaźniona z nami pani Helena Ołota z Obórek w iście ekspresowym tempie produkowała piękne kolorowe palmy. Powstało ich mnóstwo-zielone z bukszpanem, z szarymi wierzbowymi kotkami, mieniące się różnobarwnymi kwiatami. Było przesympatycznie i wesoło, w przerwach raczyłyśmy się aromatyczną kawą i słodkościami a pani Ludwika Chojnacka dokumentowała całą imprezę fotograficznie. Myślę, że z przyjemnością powtórzymy takie spotkanie (tyle jeszcze kwiatów zostało do zrobienia).  

Dziękuję serdecznie pani Ewie Boczkowskiej za zaangażowanie i zapał, pani Helenie Ołota za poświęcony nam czas i serdeczność z jaką otaczała uczące się panie. Jestem przekonana, że każda z nas znalazła na spotkaniu coś dla siebie a wspólnie spędzony czas zbliżył nas i zintegrował. Dziękuję!

Oprac. Małgorzata Wieczorek-Smolińska