×
Wyszukaj w serwisie
×

ZŁOTO I BRĄZ DLA UCZNIÓW Z ŁOSIOWA

 W Niemodlinie 22 marca 2016 roku odbył się finał wojewódzki w Tenisie Stołowym Drużynowo. W zawodach tych wystartowały dwie drużyny z PSP w Łosiowie, które pewnie wygrały zawody powiatowe. Dziewczęta najpierw w grupie wygrały z PSP 10 Kędzierzyn Koźle 3:0 oraz z PSP 2 Kluczbork 3:0. W półfinale rywalkami drużyny z Łosiowa była reprezentacja SP Stradunia, którą również pewnie pokonały 3:0. W finale dziewczęta wygrały  z PSP Dalachów 3:0, i był to najbardziej wyrównany mecz, w którym to straciły pierwsze sety.

Chłopcy z Łosiowa trafili do grypy z drużynami PSP 1 Głubczyce oraz PSP 15 Opole z którymi wygrali pewnie po 3:0 bez straty seta. W półfinale musieli uznać wyższość drużyny SP Stradunia z którą po zaciętej walce przegrali 2:3. Natomiast w meczu o trzecie miejsce pokonali drużynę PSP 2 Strzelce Opolskie 3:1.

Końcowa kolejność:

Dziewczęta:

1m. PSP Łosiów

2m. PSP Dalachów

3m. PSP Chocianowice

Chłopcy:

1m. SP Stradunia

2m. PSP 3 Nysa

3m. PSP Łosiów

Publiczną Szkołę Podstawową w Łosiowie reprezentowali: Klaudia Świderska, Karolina Antoszczyszyn, Dominik Chyrzyński, Radosław Chruń, Tymoteusz Kulczycki. Opiekun Piotr Barszcz.

Na zakończenie należy dodać, że nie jest to pierwszy sukces uczniów z Łosiowa, gdyż na rozegranych 22 lutego Mistrzostwach Województwa w Tenisie Stołowym w Brzegu Klaudia Świderska zajęła 2 miejsce.