×
Wyszukaj w serwisie
×

ŚNIADANIE WIELKANOCNE W ŚWIETLICY TERAPEUTYCZNEJ

24 marca 2016 roku (czwartek) o godzinie 11:00 w Świetlicy Terapeutycznej w Lewinie Brzeskim odbyło się uroczyste Śniadanie Wielkanocne.

Do świątecznego stołu zasiadły dzieci, pracownicy Świetlicy oraz zaproszeni goście: Burmistrz Lewina Brzeskiego Pan Artur  Kotara , Zastępca Burmistrza Pan Dariusz Struski, Skarbnik Gminy Pani Urszula Smolińska, Sekretarz Gminy Pani Barbara Chyża, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Waldemar Włodek oraz ksiądz rezydent Andrzej Ilnicki.

Na początku, życzenia zgromadzonym złożył Burmistrz Pan Artur  Kotara  oraz Dyrektor Świetlicy Terapeutycznej w Lewinie Brzeskim Pani Renata Pietruńko. Następnie ksiądz Andrzej poprowadził wspólną modlitwę i poświęcił pokarmy znajdujące się na stołach. Nie zabrakło, jak zawsze, typowo wielkanocnych potraw: był żurek z białą kiełbasą i jajkiem, jajka w majonezie, sałatki, wędliny, ćwikła, jak również ciasta i owoce. Na pewno nikt do domu nie wrócił głodny.

Śniadania Wielkanocne w Świetlicy to już wieloletnia tradycja, która gromadzi przy wspólnym stole dzieci i dorosłych oraz integruje nas ze sobą. Kultywowanie polskich tradycji świątecznych jest także ważnym elementem wychowawczo – edukacyjnym.

Bronisława Nazarko