×
Wyszukaj w serwisie
×

Zbiórka Odpadów Wielkogabarytowych

Przypomina się, że w dniach  26 i 29 kwietnia 2016 r. na terenie gminy Lewin Brzeski organizowana jest  zbiórka odpadów wielkogabarytowych.

Do komunalnych odpadów wielkogabarytowych zalicza się m.in.: stare meble, wersalki, krzesła, stoły, fotele, dywany, materace, rowery, zabawki dużych rozmiarów, wózki dziecięce, zużyty sprzęt gospodarstwa domowego - lodówki, pralki, kuchenki, suszarki, czajniki itp.

Uwaga!

Do odpadów wielkogabarytowych nie zalicza się: popiołu, części samochodowych, odpadów remontowych, odpadów ogrodowych, niesegregowanych odpadów komunalnych, odpadów niebezpiecznych typu papa, eternit, a także zmieszanych odpadów komunalnych w workach. Elementy odpadów wielkogabarytowych zawierających szkło nie będą odbierane. Potłuczone szkło z okien i drzwi należy wrzucić do pojemnika na odpady zmieszane.

Odpady pochodzące z remontów mieszkań i budynków (np. płyty regipsowe, kasetony, kafelki, pozostałości po klejach) nie są odpadami wielkogabarytowymi i również nie będą odbierane.

W związku z powtarzającym się problemem wystawiania opon, przypomina się, że podczas zbiórki odpadów wielkogabarytowych będą zabierane tylko opony samochodowe w ilości do 4 sztuk z jednego gospodarstwa.

Mieszkańcy proszeni są o wystawienie wyżej wymienionych odpadów, przy swojej posesji bądź w przypadku zabudowy wielorodzinnej przy pojemnikach zbiorczych,  w miejscach umożliwiających swobodny dojazd, w dniu wywozu do godziny 8:00 rano.

Zabrania się wystawiania odpadów wielkogabarytowych w innym terminie niż planowana zbiórka.

Przypominamy, że odpady wielkogabarytowe można samodzielnie, bez żadnych dodatkowych opłat, przekazać do Gminnego Punktu Zbierania Odpadów Komunalnych w Lewinie Brzeskim, przy ul. Fabrycznej, na terenie Oczyszczalni Ścieków. GPSZOK czynny jest we wtorki i czwartki od godziny 13:00 do 17:00.

HARMONOGRAM ZBIÓRKI ODPADÓW:

26.04.2016 r. (wtorek)

Lewin Brzeski – zabudowa jednorodzinna i wielorodzinna, Skorogoszcz- zabudowa jednorodzinna, Łosiów – zabudowa  wielorodzinna

29.04.2016 r. (piątek)

Borkowice, Niwa, Łosiów, Różyna, Strzelniki, Chróścina, Mikolin, Golczowice, Buszyce, , Błażejowice, Przecza, Oldrzyszowice, Jasiona, Nowa Wieś Mała, Stroszowice, Raski, Ptakowice, Kantorowice, Leśniczówka, Wronów, Sarny Małe