×
Wyszukaj w serwisie
×

Uroczyste ślubowanie nowej radnej

We wtorek 19 kwietnia o godz. 14.00 w sali ślubów Urzędu Miejskiego w Lewinie Brzeskim została przeprowadzona Uroczysta Sesja Rady Miejskiej, na której odbyło się ślubowanie radnej, wybranej w wyborach uzupełniających.

Przed przystąpieniem do zaprzysiężenia minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego radnego Zbigniewa Wierzbickiego.

W wyborach uzupełniających w okręgu nr 13, które odbyły się 10 kwietnia 2016 roku, wybrano Panią Ilonę Gwizdak.

DSC_0298.jpeg

Przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej, Pani Czesława Kwiatkowska odczytała i wręczyła zaświadczenie o wyborze Radnego. Pani Ilona słowami "Ślubuję, tak mi dopomóż Bóg" potwierdziła słowa przysięgi "Wierna Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców".

Nowo wybrana radna zdeklarowała chęć uczestnictwa w Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska, po czym Rada Miejska podjęła uchwałę w sprawie uzupełnienia składu tej komisji.

Przewodniczący Komisji Rolnictwa Pan Mieczysław Adaszyński zaprosił radną na nadchodzące posiedzenie komisji w dniu 20 kwietnia.

Pani Ilona jest aktywnym społecznikiem, udzielającym się na rzecz gminy. Z powodzeniem kieruje Stowarzyszeniem Miłośników Turystyki "W drodze" z siedzibą w Skorogoszczy, organizując szereg atrakcji i wycieczek dla mieszkańców gminy.

Życzymy nowo wybranej radnej sukcesów w sprawowaniu tej zaszczytnej i odpowiedzialnej funkcji i witamy w szeregach lewińskich rajców!