×
Wyszukaj w serwisie
×

Młodzi artyści twórczo budzili wiosnę

Dnia 14 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Lewinie Brzeskim odbyły się Gminne Warsztaty Plastyczne pod hasłem „Wiosenne Przebudzenie”. Wzięli w nich udział uczniowie szkół  podstawowych ze Skorogoszczy, Łosiowa i Lewina Brzeskiego.

Zajęcia poprowadziły organizatorki warsztatów: zastępca dyrektora szkoły Barbara Chmiel – nauczyciel plastyki, Jolanta Mazur i Agnieszka Mihułka – opiekunki koła plastycznego. 

Głównym założeniem warsztatów było rozbudzenie aktywności plastycznej i kształcenie kreatywności, cech tak bardzo potrzebnych w dzisiejszym świecie. Mali artyści mieli możliwość poznania ciekawych technik plastycznych zarówno płaskich jak i przestrzennych. Po obejrzeniu prezentacji multimedialnej pt. „Tworzyć czymś codziennym” z wielkim zapałem przystąpili do pracy.  Eksperymentowali wykorzystując wiele różnych pomysłów.  Samodzielnie podejmowali nowe wyzwania i rozwijali swoje zdolności. Dużą frajdę sprawiła uczniom nauka tworzenia barw i wyrażania siebie przez sztukę.

Wszyscy uczestnicy spędzili ten dzień bardzo pracowicie. Powstały przepiękne prace. Była to także świetna zabawa w artystycznej atmosferze tworzenia czegoś nowego.

Mamy nadzieję, że uczestnicy warsztatów swoimi pomysłami i zaangażowaniem w tworzeniu dzieł artystycznych spowodują, że wiosna zagości u nas na dobre.

Organizatorki warsztatów plastycznych serdecznie dziękują  nauczycielkom: pani Annie Piekoszewskiej i pani Monice Zych za aktywny udział w zajęciach warsztatowych.

opracowała Jolanta Mazur