×
Wyszukaj w serwisie
×

Wiwat Maj!

Z okazji obchodów historycznych rocznic majowych uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika po raz kolejny zorganizowali happening na rynku w Lewinie Brzeskim. Spotkanie miało na celu przypomnienie o tym, iż tworzymy wielką , wielopokoleniową rodzinę, której na imię Polska.

Uczniowie wraz z nauczycielami przemaszerowali ulicami Lewina trzymając w dłoniach chorągiewki – symbol narodowy. Następnie wszyscy zebrali się na rynku, gdzie  pan Dyrektor Zdzisław Biernacki w swoim przemówieniu przypomniał, byśmy pozostali wierni wartościom, które ocaliły naszą ojczyznę od unicestwienia. Następnie głos zabrał pan Burmistrz Artur  Kotara , który również nawiązał do ważnych dla Polski wydarzeń.

Po części oficjalnej nadszedł czas na artystyczne występy przygotowane przez uczniów. Wydarzenia rozpoczęły się uroczystym polonezem, do którego zostali zaproszeni panowie Burmistrzowie oraz dyrekcja naszej szkoły. W pierwszej parze zatańczył pan Artur  Kotara  z panią Danutą Laszuk, w drugiej pan Dariusz Struski z panią Kamilą Dziembowską, a w trzeciej pan Zdzisław Biernacki z panią Barbarą Chmiel. Kolejne pary tworzyli uczniowie naszej szkoły.

Poloneza czas zacząć...

Gdy pierwszy taniec dobiegł końca, przedstawiciel uczniów – Kacper Pasieka  powitał zgromadzonych gości i zaprosił do wysłuchania wiersza patriotycznego w wykonaniu Martyny Sierakowskiej.  Kolejnym punktem programu był taniec dzieci z klasy 1 e przygotowany przez  panią Anetę Ustrzycką.  Następnie najmłodsi recytatorzy, pod okiem pani Renaty Filipeckiej, pięknie przypomnieli znany wszystkim „Katechizm polskiego dziecka”.  Po chwili uczniowie z klasy 6a zjawiskowo odtańczyli polkę, do której przygotowywali się pod okiem pani Małgorzaty Kullandy i pani Jolanty Dąbek. Później Aleksandra Taratuta recytowała wzruszający  wiersz o naszej ojczyźnie,  po czym uczniowie klasy 3b, pod okiem pani Jolanty Dąbek, odtańczyli taniec Eleny.

Uroczystości zakończyły się odsłuchaniem pieśni  pt. „Witaj Majowa Jutrzenko” w rytm, której uczniowie wraz z nauczycielami powrócili do szkoły. Wszyscy mamy nadzieję, że podobny happening stanie się naszą tradycją i powtórzymy go już za rok.

W imieniu całej społeczności szkolnej chcielibyśmy złożyć serdeczne podziękowanie: Policji, Straży Miejskiej, pracownikom Domu Kultury oraz Zarządowi Mienia Komunalnego w Lewinie Brzeskim za zaangażowanie i pomoc w organizacji  naszego happeningu.

 Oprac.: Kamila Dziembowska oraz Danuta Laszuk

Obszerna fotogaleria zdjęciowa:

(kliknij aby wejść)