×
Wyszukaj w serwisie
×

Nabór na XXI Międzynarodowy Obóz Młodzieżowy W Łambinowicach – Niwkach

Kuratorium Oświaty ogłasza nabór na XXI Międzynarodowy Obóz Młodzieżowy W Łambinowicach – Niwkach 31.07. – 14.08.2016r.

Droga młodzieży,

w tym roku od 31 lipca  do 14 sierpnia odbędzie się XXI Międzynarodowy Obóz Młodzieżowy w Łambinowicach – Niwkach i zapraszam Was do udziału w nim, jeżeli chcecie spędzić czas wolny w inny niż do tej pory sposób. Ofertę kieruję do osób, które w dniu rozpoczęcia obozu ukończą 18 rok życia i będą miały nie więcej niż 24 lata. Wymagana jest podstawowa znajomość języka niemieckiego lub angielskiego. Odpłatność za obóz wynosi 250 zł. Uczestnicy będą zakwaterowani w Ośrodku Szkoleniowym w Niwkach koło Opola (pokoje dwuosobowe z łazienkami).

Organizatorami tego przedsięwzięcia są: Opolski Kurator Oświaty, Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży oraz Niemiecki Ludowy Związek Opieki nad Grobami Wojennymi.

W trakcie tego spotkania młodzież będzie łączyć pracę przy pielęgnacji cmentarzy       i terenów poobozowych Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach z elementami poznawczymi, wypoczynkiem i rozrywką. Językiem porozumiewania się będzie język niemiecki i angielski. Obóz odbywa się pod trzema hasłami:

uczyć się z przeszłości dla przyszłości,

praca dla pokoju,

pojednanie nad grobami.

W załączeniu znajduje się program obozu. Koordynatorem tego przedsięwzięcia jest starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Opolu Pan Andrzej Popiołek (Tel.774524533, e-mail: ). Kandydaci na uczestników powinni zgłaszać się telefonicznie lub e-mailem (można też osobiście) podając imię i nazwisko, datę urodzenia, miejsce zamieszkania i telefon kontaktowy. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zakwalifikowani uczestnicy zostaną poinformowani telefonicznie o dalszych formalnościach.                                         

                                                              Opolski Kurator  Oświaty

                                                                           Michał Siek 

Program obozu:

PDFProgram obozu.pdf