×
Wyszukaj w serwisie
×

Gmina Lewin Brzeski najlepsza w powiecie!

       W ostatni weekend 7-8 maja na terenie wystawowym OODR w Łosiowie odbyły się targi ogrodnicze Wiosna Kwiatów połączone ze Świętem Powiatu Brzeskiego.

Coroczną atrakcją Święta Powiatu Brzeskiego jest Turniej Gmin. Odbył się on w sobotę a rywalizowało w nim sześć gmin, które w czterech kategoriach walczyły o tytuł „Najlepszej gminy Powiatu Brzeskiego 2016”.

        Wszystkie gminy tj. Lewin Brzeski, Grodków, Olszanka, Skarbimierz, Lubsza i Miasto Brzeg promowały swoje regionalne walory i rywalizowały o miano najlepszej w następujących konkurencjach: za najlepszy najpiękniejszy bukiet kwiatów oraz najoryginalniejsze stoisko, artystyczna wizytówka gminy i Hymn Powiatu Brzeskiego. Do konkursu zostały zaangażowane liczne osoby i instytucje z terenu gminy.

Tegorocznym pomysłem na promocję gminy była promocja aktywności sportowej.

Gmina stawia na aktywność ruchową, która jest najskuteczniejszym sposobem zapobiegania chorobom cywilizacyjnym, dlatego też zdecydowaliśmy się zaprezentować bogactwo atrakcji sportowych, jakie oferuje nasza gmina.

 Gmina Lewin Brzeski jest gminą atrakcyjna, w której można wypocząć. Jest bogata w infrastrukturę do aktywnego wypoczynku. W ciągu roku organizowane są również różne imprezy o charakterze promocyjnym.

Aby zaprezentować odwiedzającym, co oferuje gmina, powstało stoisko „sportowe”, przyozdobione kolorowymi motylami oraz balonami w kolorach gminy. Każdy odwiedzający mógł również poćwiczyć na rozstawionych wokół sprzętach sportowych, czy zagrać w hokeja.

TP.jpeg

Przed budką wystawione zostały warzywa, owoce oraz zioła. Odwiedzających kusiły zdrowe przekąski, przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Łosiowie. Na stoisku serwowano również napoje, stworzone ze świeżo wyciśniętych owoców i warzyw.

Stworzenia wiosennego bukietu podjęło sie sołectwo Różyna. Przygotowany został przepiękny bukiet ze starannie dobranych świeżych, wiosennych kwiatów.

bukiet.jpeg

Hymn Powiatu Brzeskiego w całości został przedstawiony przez dzieci z Przedszkola nr 2 w Lewinie Brzeskim. W rytmach ich troje zaprezentowały dźwięczny hymn, opisujący uroki powiatu brzeskiego.

Prezentacja Hymnu Powiatu Brzeskiego:

W kategorii artystyczna wizytówka Gminy wystąpiły dzieci z Przedszkola nr 1 w Lewinie Brzeskim, które w wyjątkowy sposób przedstawiły "aktywności sportowe". Był fitness, pokaz karate a także wycieczka rowerowa i bieganie. W barwnych przebraniach na scenie OODR-u zaprezentowało się ok. 70 przedszkolaków, które okazały się bezkonkurencyjne. Pierwsza nagroda powędrowała oczywiście do nich!

TP1.jpeg

Zgarnęliśmy aż trzy nagrody – za najlepszą artystyczną wizytówkę gminy (w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 1 w Lewinie Brzeskim), za najlepsze stoisko promujące gminę a także pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce przypadło Gminie Skarbimierz, a trzecie Gminie Brzeg. Ponadto wyróżnienie otrzymały Gminy Grodków, Olszanka, Lubsza.

1 miejsce.jpeg

scena.jpeg

Dodatkowo gmina została nagrodzona przez przedstawiciela niemieckiego powiatu Kusel pana Jürgena Conrada (członka komisji konkursowej) nagrodą pieniężną za pomysłowość i kreatywność.

Gmina Lewin Brzeski serdecznie dziękuje dzieciom i pracownikom Przedszkola Publicznego nr 1, dzieciom i pracownikom Przedszkola Publicznego nr 2 w Lewinie Brzeskim, Sołectwu Różyna, Kołu Gospodyń Wiejskich z Łosiowa, Pracownikom Urzędu Miejskiego w Lewinie Brzeskim, pracownikom Miejsko – Gminnego Domu Kultury w Lewinie Brzeskim oraz wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby ta impreza okazała się wspaniałym wydarzeniem.  


Galeria zdjęć z imprezy: