×
Wyszukaj w serwisie
×

„40 lat minęło jak jeden dzień”

W dniu 9 maja 2016 roku Pani Teresa Chłopek, Kierownik Biura Obsługi Finansowej Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Lewinie Brzeskim, obchodziła jubileusz 40-lecia swojej pracy zawodowej.  Zawodowo Pani Teresa związana była z trzema firmami, gdzie zawsze zajmowała się sprawami finansowymi – były to Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Lewinie Brzeskim, Cukrownia „Wróblin” w Lewinie Brzeskim oraz Biuro Obsługi Finansowej Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Lewinie Brzeskim. Zawsze wiec związana była z naszą gminą, całe życie zawodowe poświęciła naszemu miastu.

DSC_1148.jpeg

Z tej okazji we wtorek 10 maja w gabinecie Burmistrza Lewina Brzeskiego odbyła się miła uroczystość, podczas której Burmistrz Pan Artur  Kotara  wraz z Zastępcą Burmistrza Dariuszem Struskim w obecności Skarbnika i Sekretarza gminy wręczyli Pani Teresce list gratulacyjny i bukiet pięknych kwiatów.

Składając życzenia, burmistrz podkreślił, iż praca kierownika Biura obsługującego wszystkie nasze placówki oświatowe nie jest łatwym zajęciem. Szczególnie w dobie ciągłych zmian w oświacie kierownik takiej jednostki musi być otwarty na nowe, często trudne wyzwania zmieniającej się rzeczywistości. „Z ogromnym zadowoleniem i satysfakcją –  mówił składając życzenia Pani Teresce Burmistrz – przyznaję, że doskonale radzi sobie Pani na tym stanowisku”.

Funkcję kierownika Biura Obsługi Finansowej Placówek Oświatowo-Wychowawczych Pani Tereska pełni od 2009 roku. Biuro zajmuje się obsługą ekonomiczno-administracyjną szkół i przedszkoli oraz Świetlicy Terapeutycznej prowadzonych przez gminę Lewin Brzeski. Nie jest to tylko praca księgowa, gdyż Biuro poza rozliczaniem środków finansowych prowadzi sprawy kadrowo płacowe prawie 300-stu pracowników, wspomaga dyrektorów w realizacji wszelkich umów związanych z utrzymaniem obiektów, wspiera dyrektorów i koordynuje rozlicznie dotacji, w tym  dotacji na zakup nieodpłatnych dla uczniów podręczników. Trudno dzisiaj wyobrazić sobie sprawne zarządzenie majątkiem i finansami oświaty bez sprawnie działającego i dobrze zarządzanego Biura.