×
Wyszukaj w serwisie
×

Strażacy obchodzili swoje święto

W dniu 13 maja 2016 r. Burmistrz Lewina Brzeskiego Artur  Kotara zaprosił na spotkanie wszystkich druhów ochotników z terenu gminy, aby uczcić obchodzone dnia 4 maja w Święto Strażaków. 

Spotkanie odbyło się w Domu Kultury w Łosiowie. Uroczystość rozpoczął włodarz gminy, witając wszystkich gości i składając podziękowania wszystkim strażakom z Gminy Lewin Brzeski za ofiarność i ponoszony trud w wypełnianiu obowiązków, gotowość, bohaterską postawę w akcjach ratowniczych oraz za okazywaną pomoc, życzliwość i współpracę przy organizowaniu wszystkich imprez gminnych.

Tegoroczne gminne święto braci strażackiej było znakomitą okazją do wyróżnień. Szczególne podziękowania za zaangażowanie i poświęcenie w służbie dla społeczności lokalnej otrzymali strażacy ochotnicy - Druh: Piotr Ryś z Lewina Brzeskiego, Druh Krystian Stankiewicz z Łosiowa i Druh Przemysław Piechówka ze Skorogoszczy. 

Pamiątkowe dyplomy, kwiaty oraz gratulacje zostały przekazane przez Burmistrza Artura  Kotarę , Zastępcę Burmistrza Dariusza Struskiego oraz Prezesa Miejsko – Gminnej Ochotniczej Straży Pożarnej w Lewinie Brzeskim Piotra Cierpisza.

pamiatkowe zdjecie.jpeg

Następnie Burmistrz przeczytał list z życzeniami dla wszystkich druhów od Prezesa Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Waldemara Pawlaka.

Po dekoracjach, pamiątkowych zdjęciach wszyscy zasiedli do kolacji. Były wspomnienia i miłe rozmowy w  przyjacielskiej atmosferze.

Wszystkim wyróżnionym strażakom składamy serdeczne gratulacje oraz życzymy sukcesów w życiu zawodowym i osobistym oraz tyle samo powrotów, ile wyjazdów w kompletnych drużynach.

Serdecznie dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Łosiowie za przygotowanie poczęstunku oraz sali, Panu Romanowi Ufa z Domu Kultury w Łosiowie oraz Strażakom Ochotnikom z Łosiowa za dużą pomoc w przygotowaniu imprezy.