×
Wyszukaj w serwisie
×

Biblioteka w plenerze po raz piąty

Tradycją stało się już, że Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim w miesiącu maju organizuje dla swoich czytelników wydarzenie, w czasie którego pokazuje zupełnie inne oblicze, udowadniając tym samym, że współczesna biblioteka ma do zaoferowania dużo więcej ponad gromadzenie i wypożyczanie książek. Co zatem ciekawego działo się 12 maja 2016 roku podczas piątej już Biblioteki pod Ratuszem?

Na potrzeby spotkania z najmłodszymi czytelnikami plac pod ratuszem Lewina Brzeskiego zamienił się w ukwieconą łąkę. Poranna wizyta przedszkolaków sprawiła, że na "polanie" w centrum miasta zrobiło się wyjątkowo tłoczno i głośno. Dzieci z uwagą wysłuchały trzech utworów wierszowanych zaprezentowanych im przez przedstawicieli Urzędu Miejskiego w Lewinie Brzeskim - Panią Barbarę Chyżą - Sekretarz Gminy i Pana Marka Nowaka - Kierownika Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych. Momentem, na który wszyscy czekali było ogłoszenie wyników grupowego konkursu czytelniczego, w czasie którego Kotki z Przedszkola Publicznego nr 2 po raz drugi odebrały z rąk bibliotekarzy dyplom Najbardziej Zaczytanej Grupy Przedszkolnej. Dzieci w rytm piosenek o mieszkańcach łąki tanecznym krokiem opuściły plac pod ratuszem, robiąc tym samym miejsce dla kolejnych uczestników obchodów Tygodnia Bibliotek.

Ponieważ dniem następującym po czwartkowej Bibliotece pod Ratuszem miał być piątek 13-ego, bibliotekarze zaproponowali kolejnym gościom zabawy nawiązujące w swej treści do polskich przesądów. W spotkaniach o tej tematyce wzięli udział podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz dzieci ze Świetlicy Terapeutycznej. Uczestnicy tych zajęć miedzy innymi rozwiązywali krzyżówki, bawili się w kalambury, odpowiadali na pytania, a nawet odczyniali pecha i przywoływali szczęście.

Szczęście zdecydowanie dopisało wszystkim tym, którzy od października do kwietnia brali udział w konkursie czytelniczym "Przedszkolaki - zaczytane dzieciaki", gdyż każdy z nich został nagrodzony. Szczególnie gratulujemy w tym miejscu Patrycji Lis, która osiągnęła najwyższy wynik spośród prawie trzydziestu uczestników konkursu i tym samym zdobyła nagrodę dla Najbardziej Zaczytanego Przedszkolaka. Goście przybyli na uroczystość rozdania nagród mogli także skorzystać z warsztatów plastycznych, wziąć udział w zabawach dla całej rodziny oraz obejrzeć i aktywnie włączyć się w przedstawienie teatralne "Księżniczki na ziarnku grochu", które przygotowała grupa wolontariuszy z Gimnazjum w Lewinie Brzeskim.


Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim
składa serdeczne podziękowania:

Pani Barbarze Chyżej
Sekretarz Gminy Lewin Brzeski
za aktywny udział w spotkaniu z przedszkolakami,

Panu Markowi Nowakowi
KIEROWNIKOWI Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych w Lewinie Brzeskim
za aktywny udział w spotkaniu z przedszkolakami,

Panu Tadeuszowi Tadli DYREKTOROWI
oraz PRACOWNIKOM Domu Kultury w Lewinie Brzeskim
za pomoc w organizacji "BIBLIOTEKI POD RATUSZEM",

Urzędowi Miejskiemu w Lewinie Brzeskim
za pomoc w organizacji "BIBLIOTEKI POD RATUSZEM",

TRL „Zielony Most” ze Skorogoszczy

za pomoc w organizacji „Biblioteki pod Ratuszem”


Gimnazjalistom z Lewina Brzeskiego
za przygotowanie i zaprezentowanie przedstawienia teatralnego,

a także przedszkolakom, uczniom, nauczycielom, opiekunom,
oraz wszystkim mieszkańcom gminy Lewin Brzeski,
którzy odwiedzili w tym dniu "Bibliotekę pod Ratuszem".

 

 

Więcej zdjęć na stronie www.biblioteka-lewinbrzeski.pl