×
Wyszukaj w serwisie
×

IV Bieg Olimpijski w Łosiowie

    6 maja 2016 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Łosiowie odbył się IV Bieg Olimpijski. Był on głównym punktem obchodów 20 – lecia istnienia Uczniowskiego Klubu Sportowego „Olimpicus” działającego przy tej szkole. Od początku działania Klubu zajęcia sportowe dla dzieci młodzieży cieszą się dużą popularnością. Początkowo dyscyplinami wiodącymi  były piłka nożna, baseball i softball. Zawodnicy mieli na koncie udział w kilkunastu turniejach, również tych o randze Mistrzostw Polski. W kolejnych latach działania Klubu dominowały lekkoatletyka, siatkówka oraz piłka ręczna. W ostatnim czasie największe sukcesy święcimy w tenisie stołowym. Uczniowie osiągają dobre wyniki w zawodach gminnych, powiatowych jak również na poziomie wojewódzkim, zarówno indywidualnie jak i drużynowo w kategoriach dziewcząt i chłopców.

    IV Bieg Olimpijski stał się okazją do przypomnienia historii Klubu oraz jego sukcesów. Impreza rozpoczęła się w hali sportowej ceremoniałem olimpijskim. Zaproszeni goście mieli okazję wysłuchać i zobaczyć krótkie występy uczniów, a także obejrzeć wystawę poświęconą działalności Klubu.

   Następnie wszyscy udali się na linię startu, gdzie wypuszczone w niebo gołębie stały się sygnałem do rozpoczęcia biegu. Wszyscy uczestnicy pokonali około dwukilometrową trasę prowadzącą wśród malowniczych, okolicznych pól. W biegu wzięło udział blisko 300 zawodników: wszyscy uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum w Łosiowie oraz zawodnicy ze szkół w Skorogoszczy, Lewinie Brzeskim, Grodkowie i Jędrzejowie.

 Na mecie każdy uczestnik otrzymał pamiątkową smycz  oznaczoną numerem, który uprawniał do wzięcia udziału w losowaniu około 50 nagród. Najatrakcyjniejszy okazał się rower turystyczny ufundowany przez pana Pawła Kukiza, który objął Bieg honorowym patronatem.

    Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy pomagali w zorganizowaniu tej wspaniałej imprezy. Szczególne podziękowania należą się wieloletnim sponsorom wspierającym każdego roku działalność Klubu, a należą do nich:

Burmistrz Lewina Brzeskiego, Bank Spółdzielczy Grodków – Łosiów, Maciej i Alicja Majchrowscy, Małgorzata i Marek Stankiewiczowie, Stanisław Gabruk, Irena Nizio, Katarzyna Zdun.