×
Wyszukaj w serwisie
×

Opole: praca się opłaca!

Z początkiem czerwca wystartował realizowany we wsparciu z Unią Europejską projekt mający na celu zwiększenie szans na zatrudnienie młodych mieszkańców województwa opolskiego, którego beneficjentami zostanie 168 osób w wieku 15–29 lat. Pierwsze z nich rozpoczną swój udział w projekcie „Praca się opłaca” już w lipcu.

Uczestnicy projektu otrzymają bezpłatne, profesjonalne i kompleksowe wsparcie – począwszy od identyfikacji ich potrzeb oraz warsztatów z doradcą zawodowym, poprzez wysokiej jakości szkolenia (pracownik/pracowniczka biurowa, operator/operatorka wózka widłowego, księgowy/księgowa, pracownik/pracowniczka ochrony, spawacz/spawaczka i inne), zakończone uzyskaniem renomowanych certyfikatów, aż po organizację płatnych, 6-miesięcznych staży zawodowych.

– W ramach projektu przewidziano realizację takich działań, które maksymalnie zwiększą atrakcyjność jego absolwentów w oczach pracodawców – kursy wybrane zostały zgodnie
z zapotrzebowaniem na rynku pracy w województwie, dzięki czemu zniwelowany zostanie problem braku odpowiednio wykwalifikowanych osób – mówi Błażej Żebrok, kierownik projektu. – Z kolei kwestia braku doświadczenia rozwiązana zostanie dzięki stażom, które przygotują uczestników projektu do podjęcia pracy zawodowej.

Projekt „Praca się opłaca” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, a realizowany przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną (ChSCh), która wcześniej prowadziła podobny projekt w województwie śląskim. Projekt ten przyczynił się do znalezienia zatrudnienia na pełny etat przez połowę jego uczestników.

Szczegółowe informacje dostępne są pod numerem telefonu: 730 799 243 oraz adresem e-mail: zapisy@chsch.pl.

_Praca się opłaca_ - plakat promocyjny.jpeg