×
Wyszukaj w serwisie
×

25 lecie istnienia kościoła w Oldrzyszowicach

W dniu 25 czerwca 2016 r. kościół pw. św. Piotra i Pawła w Oldrzyszowicach świętował srebrny jubileusz istnienia. Za 25 lat budowania materialnej i duchowej świątyni mieszkańcy wraz ze zgromadzonymi gośćmi dziękowali Bogu i ludziom podczas uroczystej Mszy św., koncelebrowanej przez księdza proboszcza Krzysztof Dudojcia. Słowo Boże wygłosił ksiądz Jarosław Genibor.

Kościół pw. św. Piotra i Pawła w Oldrzyszowicach wybudowany został przez mieszkańców w czynie społecznym. Całość prac zajęła rok. Poświęcenia kościoła 25 lat temu dokonał biskup Adam Dyczkowski. Odbyło się to  dokładnie 29 czerwca 1991 roku.

Na uroczysta mszę odpustową, która rozpoczęła się o godzinie 13:00 zaproszeni zostali wszyscy księża, którzy przez te 25 lat pracowali w parafii i w oldrzyszowickim kościele. Niestety nie wszyscy mogli być obecni, ale odwiedzili nas księża: ks. Jarosław Genibor, ks.Marek Dziedzic, ks.Grzegorz Kożak i ks. Marcin Wereszczyński.

W uroczystości udział wzięli również włodarze miasta – Burmistrz Artur Kotara, Przewodniczący Rady Miejskiej Waldemar Włodek, Sekretarz Gminy Barbara Chyża i Skarbnik Gminy Urszula Smolińska.

Msza zakończyła się uroczysta procesją wokół kościoła prowadzoną przez księdza Marcina Werczyńskiego.

Przy chodniku prowadzącym do wejścia do kościoła umieszczone zostały zdjęcia, przygotowane przez mieszkańców, którzy zebrali stare zdjęcia m. in. z poświęcenia placu pod budowę kościoła, poświęcenia samego kościoła, a także kilka zdjęć z księżmi którzy przez te 25 lat pracowali w naszym kościele.

Po mszy ok. godziny 15:00 rozpoczął się festyn w Świetlicy Wiejskiej w Oldrzyszowicach. W programie każdy mógł znaleźć szereg atrakcji dla siebie. 

DSC_0403.jpeg

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się w organizację i wspaniały przebieg uroczystości.

 

 

Autor zdjęć: MAK