×
Wyszukaj w serwisie
×

Dni Lewina 2016

W ostatni i weekend 25-26 czerwca Lewin obchodził swoje wielkie święto. Na błoniach przy Nysie Kłodzkiej w Lewinie Brzeskim odbywały się koncerty z okazji Dni Lewina Brzeskiego. Imprezę prowadził Dariusz Mrowiec, na co dzień instruktor szkoły tańca i baletu Coco Dance Center w Brzegu. Głównym organizatorem wydarzenia był Miejsko-Gminny Dom Kultury w Lewinie Brzeskim.

W pierwszy dzień imprezy tj. w sobotę 25 czerwca odbył się przegląd zespołów ROCK-POP. Podczas przeglądu na scenie zaprezentowało się siedem kapel: Rust, Carnage Six, Bow, Sofresh, Black halo, Strain, Kayte. W jury przeglądu zasiedli:

  • Stanisław Wieczorek – przewodniczący jury – dyrektor Domu Kultury w Grodkowie, pomysłodawca Festiwalu Muzyczna Jesień - Międzynarodowe Konfrontacje Muzyczne w Grodkowie
  • Zbigniew Gąsiorowski  - instruktor muzyczny z MGDK w Lewinie Brzeskim
  • Jan Leśkiewicz – muzyk współpracujący z MGDK w Lewinie Brzeskim.

Poziom występów był bardzo wysoki. Po burzliwych obradach wyłonieni zostali zwycięzcy przeglądu.

  1. miejsce – zespół Rust
  2.  miejsce – ex aequo zespół Bow & zespół Strain
  3. Miejsce – Sofresh

Zwycięzcy przeglądu otrzymali nagrody finansowe wysokości 2000 zł, 1500 zł oraz 1000 zł. Serdecznie gratulujemy!

przeglad.jpeg

Zainteresowanie przeglądem było ogromne, dlatego też myślimy, aby powtórzyć go w następnych latach – wspomina Dyrektor Domu Kultury Tadeusz Tadla.

Po przeglądzie przyszedł czas na występ sobotniej gwiazdy wieczoru. Na scenie wystąpił się zespół „Salen”, który zaprezentował znane i popularne utwory zespołu Dżem.

salen.jpeg

Po koncercie rozpoczęła się zabawa z Dj Radia Park. Zabawa była przednia a tańcom nie było końca do późnych godzin nocnych.

Niedzielny cykl koncertowy rozpoczął się występem zespołów dziecięcych w koncercie „Dzieci miastu”. Na scenie zaprezentowały się dzieci z przedszkoli – nr 1 i nr 2 w Lewinie Brzeskim, Szkoły Podstawowej w Lewinie Brzeskim, młodzież gimnazjalna z Lewina Brzeskiego oraz sekcja taneczna, działająca przy Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Lewinie Brzeskim. Po nich wystąpiły zabawne „Wesołe Pluszaki”.

Włodarz miasta, Burmistrz Lewina Brzeskiego Artur  Kotara  serdecznie podziękował dzieciom za tak wspaniałe występy a wszystkim zgromadzonym życzył miłej zabawy.

O godzinie 17:00 zaprezentowały się zespoły taneczne i wokalne, działające przy MGDK w Lewinie Brzeskim.

W suporcie przed gwiazdą wieczoru wystąpił duet artystów z MGDK w Lewinie Brzeskim–  Małgorzata Kulińska i Janusz Tekiela.

mkijt.jpeg

Gwiazdą Niedzielnego wieczoru na tegorocznych Dniach Lewina Brzeskiego była Ewelina Lisowska z zespołem, uczestniczka programu Mam talent oraz X Factor, która bardzo entuzjastycznie została przyjęta przez zebraną na błoni publiczność.

el.jpeg

Oprócz koncertów i prezentacji artystycznych dla uczestników imprezy przygotowano wesołe miasteczko i strefę gastronomiczną.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego przebiegu imprezy, dziękujemy również sponsorom, bez których impreza ta nie mogłaby się odbyć.

Dziękujemy firmie GAZ-SYSTEM S.A. - sponsorowi strategicznemu Dni Lewina 2016 - http://www.gaz-system.pl/nasze-inwestycje/krajowy-system-przesylowy/zdzieszowice-wroclaw/