×
Wyszukaj w serwisie
×

Półkolonia „W KRAINIE MAGII” w PSP w Lewinie Brzeskim

Upragnione, wyczekiwane, gorące i słoneczne wakacje to czas, w którym dzieciaki pragną oderwać się od rzeczywistości, odpocząć od nauki, odrabiania lekcji. Jednak dzieci z naszej szkoły nie chciały rozstawać się z jej murami.

Dlatego też dla 15 uczniów zostały zorganizowane półkolonie letnie w dniach od 4- 8 lipca.Pieczę nad dziećmi sprawowały nauczycielkiz naszej szkoły, panie: Jolanta Dąbek, Urszula Iżewska i Jolanta Mazur. Przeniosłyuczestników wypoczynku do krainy czarów, magii i tajemnic.Zadbały, aby program półkolonii był atrakcyjny, żeby każde dziecko mogło w nim znaleźć coś dla siebie.

Pierwszy dzień został zaplanowany w ten sposób, aby uczestnicy półkolonii lepiej się poznali. Zabawy integracyjne, a zwłaszcza te z chustą animacyjną budziły ogromne zainteresowanie i wyzwalały wiele pozytywnych emocji wśród uczestników. Aby wypoczynek dzieci podczas wakacji przebiegał bezpiecznie pracownicy SANEPIDU przeprowadzilipogadankę na temat „Bezpiecznych zabaw”. Dzieci utrwaliły sobie zasady zachowania podczas wycieczek pieszych i autokarowych.Po tak ogromnej dawce wiedzy wszyscy uczestnicy półkolonii wzięli udział w grach i zabawach sportowych.

Drugi dzień również obfitował w wiele atrakcji. Odbyła się piesza wycieczka w okolice plaży w Lewinie Brzeskim. Przed kolonistami postawiono mnóstwo zadań i zagadek przyrodniczych, z którymi poradzili sobie doskonale, wykazując się ogromną wiedzą. Dzień był słoneczny, dlatego wszyscy chętnie odwiedzili plażę, gdzie pluskali się w wodzie pod czujnym okiem ratownika.

W programie półkolonii znalazły się również wycieczki autokarowe.

W środę udaliśmy się na basen do Brzegu, gdzie zastała nas bardzo niemiła niespodzianka, okazało się, że pływalnia jest nieczynna z powodu awarii.

„Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło” –panie szybko zorganizowały inne atrakcje, dzięki czemu dziecizwiedziły Zamek Piastów Śląskich.

Po komnatach i podziemiach zamku oprowadzała kolonistówpani przewodnik, która opowiadała o dawnych mieszkańcach, ciekawych historiach i legendach.

Czwartek dzieci spędziły w opolskim zoo, podziwiając egzotyczne zwierzęta. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem

do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata.

Ostatni dzień półkolonii był bardzo tajemniczy i magiczny, dzięki pokazowi sztuczek iluzjonistycznych. Ksiądz Tomasz Backer jak zwykle stanął na wysokości zadania i zachwycił wszystkich swoimi umiejętnościami.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem i ogromnym zaciekawieniem obejrzały ten niecodzienny, pobudzający wyobraźnię pokaz.Tego dnia odbyłasię również dyskoteka pożegnalna. Były wesołe zabawy i konkursy.  Na zakończenie wszyscy uczestnicy półkolonii otrzymali dyplomy. W dobrych humorach i przy gorącej temperaturze lata, koloniści rozstali się na wakacyjny wypoczynek..

Półkolonie zorganizowane przez PSP w Lewinie Brzeskim okazały się po raz drugi atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu. Różnorodny i bogaty program, nie tylko nie pozwolił na nudę, ale także uczył i bawił.


 

Jolanta Mazur