×
Wyszukaj w serwisie
×

CUDZE CHWALICIE, SWEGO NIE ZNACIE czyli wakacje w Przeczy

Wakacje to dla uczniów długo oczekiwana i najprzyjemniejsza część roku. Po trudach szkolnej nauki nadchodzi czas relaksu, zabawy i beztroski. Dlatego też czytelnicy Biblioteki Publicznej w Przeczy chętnie uczestniczą w wakacyjnych projektach organizowanych przez bibliotekę.

Tegoroczne zajęcia, które trwały od 11.07. do 15.07., miały wspólne hasło „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Temat przewodni nie został wybrany przypadkowo. Miał za zadanie przybliżyć dzieciom ich małą ojczyznę, pokazać, że w pobliżu mieszkają osoby z ciekawymi pasjami, że wokół znajdują się miejsca mające swoją historię, że doświadczenie można zdobyć wszędzie, że nie trzeba daleko jeździć, by obcować z pięknem.

Wśród wielu atrakcji przygotowanych przez bibliotekę znalazły się: wycieczka do Radia Doxa, gra terenowa podczas której dzieci dotarły m.in. do lokalnych artystów i miejscowej pasieki , odwiedziny w Muzeum Radia Lampowego, gry, zabawy, kalambury, nauka czerpania papieru, wykonanie herbu Przeczy z własnoręcznie przygotowanej ciastoliny i wiele innych. A wszystko to okraszone dobrym humorem i aktywnością.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy wraz z opiekunami spotkali się przy ognisku na wspólnym pieczeniu kiełbasek. I choć wakacyjny tydzień z biblioteką minął zaskakująco szybko, pocieszający jest fakt, że za rok znów będą wakacje.

Organizator pragnie złożyć serdeczne podziękowania wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do realizacji i sukcesu przedsięwzięcia.
Za pomoc w organizacji zajęć i opiece nad dziećmi dziękujemy:
Pani Monice Kasiubie,
Pani Aleksandrze Kasiubie,
Pani Agacie Kasiubie,
Panu Bogdanowi Kasiubie,
Panu Sołtysowi Stanisławowi Piszczkowi,
Panu Janowi Kuszykowi,
Pani Alinie Wojsie,
Rodzicom uczestników.

Za gościnę, przedstawienie swoich pasji zawodowych i hobbystycznych dziękujemy:
Pani Wandzie Szwajcowskiej,
Panu Włodzimierzowi Szwajcowskiemu,
Pani Ewie Kułak,
Państwu Monice i Bogdanowi Kasiubom,
Zakładowi Mlekoland sp. z o.o. w Przeczy, a w szczególności Pani Oli i Panu Pawłowi,
Tartakowi M. Pason w Przeczy, w szczególności Panu Szymonowi.

Specjalne podziękowania kierujemy do Radia Doxa oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Dzięki życzliwości Dyrekcji i Pracowników uczestnicy zajęć zwiedzili siedzibę radia oraz bibliotekę, uczestniczyli na żywo w tworzeniu audycji radiowej, poznali warsztat dziennikarski „od kuchni” oraz pobawili się w bibliotecznym kąciku zabaw.

Więcej zdjęć na stronie www.biblioteka-lewinbrzeski.pl

JPEGwakacje_przecza_2016.jpeg  JPEGwakacje_przecza_2016_1.jpeg
JPEGwakacje_przecza_2016_2.jpeg  JPEGwakacje_przecza_2016_3.jpeg
JPEGwakacje_przecza_2016_4.jpeg