×
Wyszukaj w serwisie
×

Wakacje, ach, wakacje!

Jak spędzić wolny czas, co robić, aby się nie nudzić i nie siedzieć przed telewizorem? Wiadomo - skorzystać z pomysłów biblioteki!

W tym roku każdy, kto zapisał się na wakacyjne zajęcia w Bibliotece Publicznej w Skorogoszczy, które odbyły się w dn. 25 - 29 lipca br., mógł przejść "Ze Sztuką na Ty".

Każdy dzień obfitował w atrakcje i niespodzianki, które przybliżyły dzieciom zagadnienia związane z szeroko pojętą sztuką. Gry, zabawy, zagadki, konkursy, zadania, w których trzeba było wykazać się nie tyle wiedzą, co wyobraźnią i kreatywnością. Podczas zajęć odbyły także się dwie wycieczki: pierwsza do Opola, w czasie której uczestnicy odwiedzili galerię sztuki "Ramiarnia", podziwiali piękną architekturę opolskiej starówki oraz odwiedzili Miejską Bibliotekę. Punktem kulminacyjnym wycieczki był rejs statkiem "Opolanin" po Odrze. Podczas drugiej wycieczki, tym razem do Brzegu, dzieci miały okazję zwiedzić Zamek Piastów Śląskich oraz na miejscu skorzystać z lekcji muzealnej przygotowanej przez P. Małgorzatę Młynarską. W czasie zajęć w muzeum niezwykłą atrakcją były próby pisania gęsim piórem po papierze czerpanym. W tym dniu uczestnicy odwiedzili również Galerię BCK oraz pochodzący z XIV w gotycki kościół pw. św. Mikołaja.

Niewątpliwą atrakcją dla uczestników był plener malarski, podczas którego dzieci pierwszy raz w życiu miały okazję spróbować malarstwa na płótnie. Po wstępnych przygotowaniach i małej lekcji teorii z wielkimi obawami i nietęgimi minami dzieci przystąpiły do pracy i malowały najpiękniejsze, ich zdaniem, miejsca w Skorogoszczy.  Przyznać trzeba, że po pokonaniu pierwszych trudności śmiało weszły w rolę artystów, a efekty ich pracy  przeszły najśmielsze oczekiwania.

Ale... no właśnie. Głównym punktem półkolonii, na który wszyscy czekali była noc z duchami. Przez cały tydzień czuło się lekkie napięcie związane właśnie z tymi "duchami". Ale tu przyznać trzeba, że wszyscy wykazali się odwagą i przybyli wieczorem wyposażeni w śpiwory, karimaty, latarki i dziarskie miny. Oswajając się z tematem, dzieci opowiadały o swoich własnych strachach i niepokojach, robiły strrrrraszne malunki. Aż nadeszła noc i trzeba było udać się do parku na grę terenową. Wyposażeni w mapę i latarki, pod czujnym okiem opiekunów,  uczestnicy zajęć szukali fragmentów "Legendy o Zuzannie".  Ze złożonych części poznali historię samotnej, nieszczęśliwej dziewczynki, której duch do dzisiaj szuka przyjaciół. Wyczerpani i pełni wrażeń wszyscy udali się na spoczynek, usypiając do czytanych na głos opowiadań "Z duchami zawsze jest wesoło" oraz "Legendy o Skorogoszczy".

Wszyscy opiekunowie grupy pięknie dziękują dzieciom za super zachowanie i zapraszają na kolejne spotkania do biblioteki.

ORGANIZATOR PRAGNIE ZŁOŻYĆ SERDECZNE PODZIĘKOWANIA WSZYSTKIM OSOBOM I INSTYTUCJOM, KTÓRE PRZYCZYNIŁY SIĘ DO POWODZENIA IMPREZY.

Za opiekę nad grupą:

P. Róży Fiałce

P. Annie Nazimek

P. Grażynie Wójcik-Ziębie

P. Dariuszowi Ziębie

P. Agnieszce Kałamarz

P. Marii Kałamarz

P. Elżbiecie Szewczuk

Za wsparcie finansowe :

Sołectwu Skorogoszcz

Ponadto pięknie dziękujemy:

 Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu za gościnę i przygotowanie zajęć dla grupy.

 

 

Więcej zdjęć na stronie www.biblioteka-lewinbrzeski.pl