×
Wyszukaj w serwisie
×

Tereny inwestycyjne w specjalnej strefie ekonomicznej - spot promocyjny

Szanowni Państwo, mieszkańcy miasta i gminy Lewin Brzeski.

Po długich staraniach udało nam się pozyskać 31, 0391 ha terenów inwestycyjnych. Położone są one w północnej części miasta (wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 458 w kierunku na Skorogoszcz) i są objęte programem Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Tereny te zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego gminy Lewin Brzeski przeznaczone są pod inwestycje związane z produkcją, magazynowaniem i składowaniem. Na całość podstrefy składają się 4 parcele o wielkości:                  8, 50 ha; 13, 22 ha; 2, 98 ha; 6, 33 ha.

W celu zachęcenia potencjalnych inwestorów do zainwestowania w naszej podstrefie ekonomicznej podjęliśmy szereg działań marketingowych. Aby wypromować te tereny na trasach wjazdowych do Lewina Brzeskiego (wzdłuż drogi krajowej nr 94) będą umieszczone banery informujące o lokalizacji terenów inwestycyjnych, stworzona została przejrzysta strona internetowa z informacjami dla potencjalnych inwestorów, nawiązaliśmy współpracę z lokalnymi przedsiębiorcami a także z Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki oraz postanowiliśmy zaprezentować tereny za pomocą materiału filmowego.

Serdecznie zachęcam Państwa do oglądnięcia filmu promującego tereny inwestycyjne i nasze miasto, jego polubienia i udostępniania, celem szerszego rozpropagowania naszych terenów inwestycyjnych w kraju i za granicą.

Pojawienie się potencjalnych inwestorów pozwoli nam poprawić sytuację związaną z bezrobociem w naszej gminie, może przyczynić się do poprawy demografii w gminie Lewin Brzeski, a także pozwoli do powrotu industrialnego wizerunku naszego miasta z przełomu lat 80’ i 90’, gdzie na terenie miasta prosperowało wiele zakładów przemysłowych i usługowych.

Mam również nadzieję, że potencjalne nowe inwestycje znacząco wpłyną na poprawę płynności budżetowej miasta, a z pozyskanych środków uda nam się realizować zadania, mające na celu budowę nowej infrastruktury oraz obiektów użyteczności publicznej, co wpłynie na zwiększenie atrakcyjności miasta i gminy Lewin Brzeski i poprawi warunki bytowe naszych mieszkańców. Życzę miłego oglądania.

Artur Kotara.jpeg  

Z poważaniem,

Burmistrz Lewina Brzeskiego

Artur Kotara