Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Kolekcjonerzy Wrażeń” - Wakacyjny Tydzień z Biblioteką

Ludzie od zawsze lubili kolekcjonować różne, nawet najdziwniejsze rzeczy. Dzieci biorące udział w tegorocznym Wakacyjnym Tygodniu z Biblioteką udowodniły, że można kolekcjonować wrażenia.

Od 1 do 5 sierpnia 2016 roku, za sprawą wakacyjnych zajęć dla dzieci pn. „Kolekcjonerzy Wrażeń” zorganizowanych przez Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Lewinie Brzeskim, powstała spora kolekcja wspomnień i emocji.

Ponieważ nie da się kolekcjonować pozytywnych wrażeń z kwaśnymi minami, mali uczestnicy przeszli chrzest, który polegał na uśmiechaniu się do obiektywu aparatu z plastrem cytryny w ustach. Wszyscy zdali ten test wyśmienicie i oficjalnie otrzymali tytuł kolekcjonerów wrażeń.

Wśród wakacyjnych wspomnień znalazło się między innymi puszczanie własnoręcznie wykonanych latawców, które w pierwszy dzień półkolonii powiewały nad lewińskimi błoniami. W kolejny dzień dzieci pojechały do kina na najnowszą część filmu z mamutem i leniwcem w rolach głównych, czyli na „Epokę Lodowcową”. W środę uczestnicy półkolonii na krótki czas przekształcili czytelnię biblioteki w kuchnię i wykonywali, a potem z apetytem zjedli sałatkę owocową. Tak posileni wyruszyli na miasto i z mapami i długopisami w rękach bawili się w „bajeczne podchody”. W czwarty dzień wakacyjna kolekcja powiększyła się o wspomnienia zebrane w Brzegu, gdzie dzieci przeniosły się w czasie do momentu świetności księstwa legnicko-brzeskiego, a wszystko to za sprawą bardzo ciekawej lekcji muzealnej, którą przygotowali dla nich pracownicy Zamku Piastów Śląskich. Ostatni dzień wakacji z biblioteką dzieci spędziły na poszukiwaniu wrocławskich krasnoludków, których w drodze do wrocławskiego Muzeum Architektury napotkały ponad trzydzieści. Idealnym zamknięciem tegorocznej półkolonii były warsztaty „Gabinet Osobliwości”, podczas których pracownicy ww. muzeum opowiedzieli dzieciom o kolekcjach nietypowych i rzadkich przedmiotów, jakie władcy i zamożni mieszczanie tworzyli w XVI i XVII wieku. W ramach zajęć dzieci wykonywały eksponaty do wystawy o tym samym tytule, którą w Muzeum Architektury we Wrocławiu można było oglądać od 6 do 14 sierpnia 2016 roku.

Eksponaty z dawnych gabinetów osobliwości zdobią dzisiaj gabloty współczesnych muzeów. Miejmy nadzieję, że kolekcja wakacyjnych wrażeń nie trafi do gabloty zapomnienia.

 

Więcej zdjęć na https://goo.gl/photos/KbLvgVmZ2cBhrMSW6