×
Wyszukaj w serwisie
×

„Integracyjny Turniej Piłki Nożnej w Lewinie Brzeskim” 29 września 2016 roku

Stowarzyszenie Przyjaciół i Osób Niepełnosprawnych „Pomóżmy Im” w Lewinie Brzeskim pragnie poinformować o organizacji „Integracyjnego Turnieju Piłki Nożnej w Lewinie Brzeskim”, który odbędzie się 29 września 2016 roku na stadionie Klubu Sportowego Olimpia w Lewinie Brzeskim. Zadanie jest współfinansowane przez Samorząd Województwa Opolskiego ze środków PFRON.

Turniej adresowany jest do osób niepełnosprawnych, uczęszczających do placówek zajmujących się rehabilitacją społeczną i zawodową, beneficjentów domów pomocy społecznej oraz uczniów szkół publicznych z terenu województwa opolskiego.
Do uczestnictwa w konkursie zostało zaproszonych 15 drużyn. Łącznie w projekcie weźmie udział ok. 300 osób, w tym ok. 200 osób niepełnosprawnych.

Impreza skierowana jest nie tylko do osób grających w piłkę nożną, ale przede wszystkim do tych, którzy chcą uczestniczyć i brać aktywny udział w zabawie bez względu na ograniczenia wiekowe, niepełnosprawność czy umiejętności.

Głównym celem wyżej wymienionego projektu jest zachęcanie osób niepełnosprawnych do aktywności ruchowej służącej podnoszeniu sprawności fizycznej i szybszemu powrotowi do zdrowia, popularyzacja piłki nożnej wśród osób niepełnosprawnych, szeroko pojęta integracja, umożliwienie doświadczania współzawodnictwa oraz czerpania radości
z osiąganych wyników w sporcie oraz propagowanie działań na rzecz osób niepełnosprawnych wśród społeczności lokalnej.

Chcielibyśmy aby nasz pomysł został dobrze przyjęty przez wszystkich uczestników projektu. Uważamy, że niezwykle ważne jest dotarcie do jak najszerszej rzeszy odbiorców.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej gminy do udziału w imprezie!

PROGRAM IMPREZY:

8:30 – 9:00          -           Rejestracja drużyn

9:00 – 9:30          -           Losowanie grup

9:30 – 10:00        -           Uroczyste otwarcie Turnieju

10:00 – 11:30      -           Mecze w poszczególnych grupach

11:30 – 12:30      -           Przerwa na posiłek

12:30 – 14:30      -           Mecze w poszczególnych grupach

14:30 – 15:00      -           Rozdanie nagród, medali i pucharów

IMG_3765.jpeg