×
Wyszukaj w serwisie
×

Europejski Tydzień Sportu 2016 – #BeActive w Publicznej Szkole Podstawowej w Skorogoszczy

Europejski Tydzień Sportu, to  ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive , która ma zachęcić do aktywnego trybu życia .

15 września w naszej szkole zorganizowaliśmy wydarzenie sportowe pod hasłem „Nie siedź w domu, bądź jak Bartek”, które stało się częścią działań odbywających się w ramach tej akcji w całej Europie. Uczniowie i nauczyciele PSP oraz Gimnazjum w Skorogoszczy spotkali się z naszym absolwentem- Bartłomiejem Barthem młodym sztangistą, Mistrzem Polski Juniorów do lat 20,  szóstym zawodnikiem  Mistrzostw Świata Juniorów. Wśród gości znalazł się również pan Krzysztof Siemion , srebrny medalista igrzysk olimpijskich w Barcelonie.  Uczniowie mieli możliwość obejrzenia złotych, srebrnych i brązowych medali , które zdobyli nasi goście na  różnorodnych imprezach  sportowych o wymiarze europejskim i światowym.

  Bartek opowiedział o swojej przygodzie z podnoszeniem ciężarów, pokazał na czym polega ta dyscyplina sportową i zachęcał do uprawiania sportu. Więcej informacji o Bartku można przeczytać na http://www.pzpc.pl/aktualnosci/wiadomosci/5541/bartlomiej-barth-ja-mam-dzwigac-a-od-myslenia-jest-trener-szanuje-kazdego-rywala.

  Po spotkaniu, na boisku szkolnym odbyły się ćwiczenia przy muzyce , które poprowadziła pani Marzena Utzig.

   Serdecznie dziękujemy za przybycie zastępcy Burmistrza Lewina Brzeskiego p. Dariuszowi Struskiemu, sponsorom Bartka p. Andrzejowi  Grabnemu  i p. J. Kierońskiemu oraz p. Władysławowi Górce, bez którego nie byłoby sukcesów Bartka , ani sekcji podnoszenia ciężarów w naszej szkole.

Agnieszka Łotecka