×
Wyszukaj w serwisie
×

Po spotkaniu z Hanną Cygler

13 września 2016 r.  Dyskusyjny Klub Książki, działający przy Bibliotece Publicznej w Łosiowie, miał zaszczyt gościć u siebie Hannę Cygler - autorkę chętnie czytanych przez łosiowskie czytelniczki powieści. 

Wieczorem, po upalnym dniu, na czas spotkania czytelnia biblioteki przybrała postać kawiarni. Przy stolikach z dobrą kawą i ciastkiem zasiadły miłośniczki dobrej literatury kobiecej. Główna bohaterka spotkania, która pojawiła się jako pierwsza, zdążyła już pozawierać znajomości i osobiście witać przychodzące na spotkanie swoje fanki. Hanna Cygler jest osobą niezwykle komunikatywną, wesołą i otwartą na ludzi, stąd spotkanie autorskie przypominało raczej przyjacielską pogadankę.

Tematem rozmowy były zarówno bohaterki powieści jak również sama autorka. Hanna Cygler zaznaczyła, że każdej z postaci literackich daje część siebie, a scenariusze akcji powieści czerpie z życia, z tego co dzieje się jak najbliżej niej. „ Po co mam wymyślać coś, czego nie rozumiem” - wokół nas dzieją się sprawy tu i teraz, które często podpowiadają autorce tok wydarzeń w książce. Pisarka z entuzjazmem zalicza siebie do twórców oddanych literaturze popularnej. Taka twórczość daje Jej radość pisania, a czytelnikom radość czytania, o tym bardzo dobrze wiedzą amatorzy dobrej książki z Łosiowa.

Dziękujemy Pani Hannie Cygler za przyjęcie zaproszenia do naszego Klubu  oraz za wspólnie spędzony czas i czekamy na dalsze powieści, takie jak te poprzednie – po prostu o życiu.

 Ludwika Chojnacka

 

 

Więcej zdjęć na stronie www.biblioteka-lewinbrzeski.pl