×
Wyszukaj w serwisie
×

Wizyta studyjna w Niemczech

Na zaproszenie Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki oraz Biura Województwa Opolskiego w Moguncji przedstawicielka z gminy Lewin Brzeski uczestniczyła w wyjeździe studyjnym do Nadrenii-Palatynatu w Niemczech.

Spotkania odbywały się w dniach 28-30 września i miały na celu poznanie potencjalnych inwestorów i rozeznanie, jak firmy niemieckie z branży samochodowej współpracują ze sobą w ramach klastrów. Tematem wiodącym całej wizyty była branża motoryzacyjna (Automotive).

W dniu 29 września w Moguncji odbyło się Forum Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze 2016, na którym dyskutowane były kierunki rynków docelowych dla gospodarki niemieckiej. Forum te było głównym celem wyjazdu studyjnego.

Oprócz gminy Lewin Brzeski na forum prezentowali się przedstawiciele Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki, Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, opolskich gmin mających swoje tereny w tych strefach (Opole, Kluczbork, Strzelce Opolskie, Kędzierzyn-Koźle i Olesno), Izby Gospodarczej Śląsk, przedstawiciele Biura Województwa Opolskiego w Moguncji.

Podczas Forum zaprezentowano ofertę inwestycyjną Gminy Lewin Brzeski oraz promowano nowopowstałe strefy inwestycyjne.  

Zdjęcia dzięki uprzejmości OCRG w Opolu.