×
Wyszukaj w serwisie
×

Świetlica Terapeutyczna w innym wymiarze

1 października 2016 roku (sobota) Świetlica Terapeutyczna w Lewinie Brzeskim zorganizowała wycieczkę dla dzieci do Gospodarstwa Agroturystycznego Inny Wymiar  w Staniszczach Małych. W sumie pojechało czterdzieścioro dzieci.

Hasłem przewodnim wyjazdu było ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA połączone z wykopkami. Każde dziecko musiało własnoręcznie wykopać ziemniaka, co okazało się zabawą na całego.

Podczas, kiedy ziemniaczki piekły się w ognisku, dzieci brały udział w zajęciach manualnych, gdzie wykonywały lalki naszych dziadków czyli kukiełki z kukurydzy oraz w warsztatach kulinarnych, podczas których samodzielnie przygotowały i upiekły ekologiczne ciasteczka. W trakcie zajęć zdobyły również mnóstwo informacji na temat życia w gospodarstwie wiejskim dawno, dawno temu, kiedy nie było jeszcze prądu.

 Poza zorganizowanymi warsztatami było mnóstwo czasu na szaleństwa– skoki po sianie i snopkach, jazdę na gokartach, skoki na trampolinach i zabawy na placu zabaw. Dzieci miały również możliwość nakarmienia kózek  i obejrzenia maszyn rolniczych.

Dużą atrakcją był także labirynt w kukurydzy oraz dojenie krowy. Okazało się, że to wcale nie takie proste J

Pogoda była cudowna – słońce przygrzewało, jak w lipcu, więc harcom na świeżym powietrzu nie było końca. Dopiero w domach poczuliśmy zmęczenie po kilkugodzinnym pobycie na łonie natury. Praca na wsi to jednak ciężki kawałek chleba J

Wycieczką do Gospodarstwa Inny Wymiar rozpoczęliśmy cykl sobotnich wyjazdów ze Świetlicą. Będą to wycieczki w różne ciekawe dla dzieci miejsca.

O naszych kolejnych wojażach będziemy informować na bieżąco. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej wspaniałej soboty.

Bronisława Nazarko