×
Wyszukaj w serwisie
×

Spotkanie po latach – Rzecznik Praw Dziecka w Skorogoszczy

 W środę, tj. 19.10.2016 r., PSP im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Skorogoszczy miała przyjemność gościć Rzecznika Praw Dziecka pana Marka Michalaka, który jednocześnie jest Kawalerem Orderu Uśmiechu oraz Kanclerzem Kapituły Orderu Uśmiechu. Pan Marek  Michalak przybył do naszej placówki na zaproszenie pani Dyrektor Renaty Pawlus.

            Wizyta rozpoczęła się w świetlicy szkolnej, gdzie pan Marek Michalak  spotkał się z Radą Samorządu Szkolnego naszej szkoły, Samorządami Klasowymi oraz przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum. Uczniowie mieli okazję osobiście porozmawiać z panem Rzecznikiem, który odpowiadał na pytania naszych dzieci.

            Natomiast cała społeczność szkolna miała okazję spotkać się z panem Markiem  Michalakiem w sali gimnastycznej. Uczniowie uświetnili spotkanie odśpiewaniem hymnu szkoły, wierszami oraz piosenkami. Pan Marek Michalak podzielił się z dziećmi swoimi wspomnieniami z pierwszej wizyty w Skorogoszczy, a mianowicie z uroczystości nadania imienia szkole. Był zachwycony naszą salą gimnastyczną, bo pamięta starą zaniedbaną salę.

            W spotkaniu wziął również udział Burmistrz Miasta i Gminy Lewin Brzeski pan Artur  Kotara , który wręczył pani Dyrektor Renacie Pawlus Nagrodę Burmistrza z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz złożył życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły.

            Następnie wszyscy uczniowie ustawili się w kolejce po autografy od pana  Michalaka, a na zakończenie pozowali do wspólnego zdjęcia. Na pamiątkę tego spotkania Samorząd Uczniowski przygotował dla pana Rzecznika zdjęcia z pierwszego pobytu w Skorogoszczy, a pan Artur  Kotara wręczył „Monografię Lewina Brzeskiego”. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali  od pana Rzecznika torebkę z upominkami.

            Cała społeczność szkolna jest wdzięczna panu Markowi Michalakowi za pamięć o Skorogoszczy i troskę o dzieci, bo przecież „wszystkie dzieci nasze są.”     

 

 

Wizyta w szkole słowami Rzecznika Praw Dziecka: http://brpd.gov.pl/aktualnosci/wizyta-w-skorogoszczy