×
Wyszukaj w serwisie
×

Ślubowanie pierwszoklasistów

    Dnia 17 października 2016r w Publicznej Szkole Podstawowej w Lewinie Brzeskim odbyła się ważna uroczystość. W tym dniu w murach naszej szkoły odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Głównymi bohaterami uroczystości byli uczniowie klasy I a wraz z wychowawczynią Panią Jolantą Dąbek, ich rodzice, babcie, dziadkowie oraz Pani Dyrektor. Ciepłe słowa do najmłodszych skierowali uczniowie klasy III c, którzy pod kierunkiem Pani Moniki Małoty i Renaty Filipeckiej przygotowali pierwszoklasistom prawdziwy chrzest.

      Wyobraźnię widza kierowała od razu we właściwą stronę oryginalna dekoracja, przedstawiająca piracki statek, wyspy oraz prawdziwych piratów. Ważnym gościem całej uroczystości był PLASTUŚ - opiekun najmłodszych uczniów w naszej szkole.

      Załoga pirackiego statku zabrała wszystkich gości w ciekawą podróż po niezwykłych wyspach. Kapitan Konrad zaprosił pierwszoklasistów na pokład swego statku o nazwie „PSP Lewin Brzeski”. W rytm piosenki żeglarskiej dopływaliśmy do kolejnych wysp, gdzie na uczniów czekały różne zadania do wykonania. Dopływając na Wyspę Wiedzy przypomnieliśmy sobie nasze barwy ojczyste, a dzieci pięknie recytowały Katechizm Dziecka Polskiego. Na Wyspie Gimnastyki pierwszoklasiści pomagali Piratowi Szonowi złowić rybki na kolację. Następnym przystankiem była Wyspa Muzyki, gdzie pierwszoklasiści zaprezentowali piosenkę, jaką nauczyli się ze swoją wychowawczynią. Podróż zakończyliśmy odwiedzając Pirata Haka i jego Bezpieczną Wyspę. Tu pierwszaki wykazały się znajomością bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię i szybciutko ubrały sygnalizator w kolorowe światełka. Na zakończenie uczniowie z klasy III c zaprezentowali wszystkim gościom piracki taniec.

       To baśniowe przedstawienie poprzedziło akt uczniowskiego ślubowania i stanowiło teatralną oprawę ceremonii. Po uroczystym wprowadzeniu sztandaru szkoły, Pani Dyrektor Barbara Chmiel opowiedziała uczniom  klasy pierwszej o sztandarze  i Mikołaju Koperniku, który jest patronem naszej szkoły. Następnie odbyła się najważniejsza część spotkania.

W atmosferze powagi pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie. Całą uroczystość zakończyła Pani Dyrektor życząc wszystkim uczniom sukcesów w nauce a rodzicom pociechy ze swoich dzieci.

Monika Małota