×
Wyszukaj w serwisie
×

Spotkanie z Klubem Literackim BRZEG

„Słowo ma moc” – pod takim hasłem w poniedziałek 17 października 2016 r. odbyło się  spotkanie młodzieży z łosiowskiego gimnazjum z brzeskimi poetami z Klubu Literackiego BRZEG.

Na zaproszenie organizatorów: Biblioteki Publicznej w Łosiowie i Biblioteki Publicznej w Strzelnikach, przybyła na spotkanie młodzież mogła aktywnie uczestniczyć w rozmowie,   wysłuchać wierszy i dowiedzieć się skąd się biorą inspiracje do tworzenia. Autorzy chętnie prezentowali utwory, opowiadali o swoim zamiłowaniu do literatury, o pasji tworzenia, lecz przede wszystkim opowiadali o sile słowa.

Spotkanie rozpoczęła bibliotekarka Ludwika Chojnacka, która wygłosiła krótki wstęp na temat korzyści z twórczego pisania i  czytania utworów literackich. Pani Romana Więczaszek – przewodnicząca Klubu Literackiego BRZEG przypomniała jak ważne i jak różnorodne może być słowo i również zachęciła młodzież do pisania i publikowania utworów, a przede wszystkim pokazywania swoich literackich talentów.

Członkowie Klubu Literackiego poza prezentowaniem swoich, tematycznie związanych wierszy, z wielką spontanicznością przekazywali młodzieży swoje przemyślenia na temat wartości słowa. Zwracali uwagę na jakość i sposób wypowiedzi, oraz na to, by w ustach młodych ludzi gościło zawsze dobre, pozytywne słowo. Dla członków Klubu były to niesamowite przeżycia: bezpośredni kontakt z młodym czytelnikiem, odpowiedzi na pytania, wspólnie spędzony czas.

Gimnazjaliści uświetnili spotkanie oprawą muzyczną. Jakub Fedorowicz zagrał na trąbce, a Marta Rusnak pokazała swój talent grając na akordeonie.

Rozbudzeniu pisarskich pasji ma posłużyć również ogłoszony przez Bibliotekę Publiczną w Łosiowie konkurs na fragment pamiętnika lub wiersz. Mamy nadzieję, że po takim spotkaniu łosiowscy gimnazjaliści nie będą już stali z boku, lecz śmiało będą sięgać po nagrody w konkursach literackich dla młodzieży, tak licznie ogłaszanych.

Organizatorzy składają podziękowania członkom Klubu Literackiego BRZEG za tak liczne przybycie i aktywny udział w spotkaniu, Paniom: Romanie Więczaszek, Maryli Chlebowskiej, Krystynie Derlatce, Bernardzie Fedorowicz, Genowefie Kołakowskiej, Teresie Pantalewicz, Irenie Florkowskiej, Lucynie Ścisłowicz, Alicji Kaim oraz Panom: Stanisławowi Marszałkowi, Leszkowi Pabisiakowi, Januszowi Mazurkiewiczowi. Dziękujemy również Pani Sołtys Łosiowa Małgorzacie Wieczorek – Smolińskiej oraz nauczycielom i uczniom Gimnazjum w Łosiowie.