×
Wyszukaj w serwisie
×

„Chroń Dziecięce Uśmiechy” - ogólnopolski program edukacyjno-profilaktyczny w PSP w Łosiowie

Organizatorami akcji są Polski Czerwony Krzyż, Wirgley Poland wraz z Polskim Towarzystwem Stomatologicznym, Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej i Grupą LUX MED.

Próchnica zębów to bardzo duży problem społeczny w Polsce. Prozdrowotna edukacja uczniów może być kluczem do wdrażania  właściwych postaw społecznych w  zakresie profilaktyki i higieny jamy ustnej. Dlatego też w październiku w naszej szkole rozpoczął się projekt, którego celem  jest zachęcanie najmłodszych do dbania o higienę jamy ustnej i propagowanie wśród nich prawidłowych nawyków.

W  PCK na potrzeby programu przygotowane zostały  ciekawe  materiały edukacyjne. W ramach projektu uczniowie klas 1, 2 i 4 uczestniczyli w zajęciach tematycznych, które  przeprowadzili nauczyciele.   Dzieci przez zabawę i ćwiczenia wzbogacały wiedzę na temat budowy  i funkcji zębów, profilaktyki i higieny jamy ustnej.  Dowiedziały się też jakie znaczenie dla stanu uzębienia i zdrowia całego organizmu mają regularne wizyty u stomatologa i właściwe odżywianie.

18.10.2016r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły  wzięli udział w przeglądzie dentystycznym, przygotowanym w mobilnych gabinetach w Brzegu. Pierwszaki otrzymały  kartę stanu uzębienia i przekonały się, że spotkanie z dentystą może przebiegać w przyjaznej atmosferze.

Wszyscy uczestnicy projektu obdarowani zostali prezentami.

Mamy nadzieję,  że zdołaliśmy skutecznie  pomóc  naszym uczniom w tym, jak zadbać o zdrowe zęby.

 Dziecięcy uśmiech bowiem  to jedno z najpiękniejszych zjawisk na świecie. Jest synonimem radości i szczęścia. 

Anna Jelenkowska