×
Wyszukaj w serwisie
×

Dbaj o siebie. Badaj się!

NFZ_Logo - Kopia3.jpeg

Opolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia chciałabym przypomnieć Pacjentom Województwa Opolskiego  o bezpłatnych badaniach profilaktycznych, finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Od lat Opolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia prowadzi działania edukacyjne, w których zwraca uwagę na konieczność wykonywania regularnych badań profilaktycznych i rolę zdrowego stylu życia w zapobieganiu nowotworom.

W tym roku zaproszenie kierujemy szczególnie do mieszkanek naszego województwa. Zdajemy sobie sprawę, że tylko cykliczne działania edukacyjne związane z popularyzowaniem profilaktyki prozdrowotnej mogą mieć wpływ na zmianę dotychczasowych nawyków. Należy podkreślić, że wiele kobiet pod wpływem kampanii informacyjnej trafiło do właściwego specjalisty i otrzymało skuteczną pomoc w najbardziej  odpowiednim momencie dla swojego zdrowia. Dzięki temu zostało uratowane niejedno życie. Badania dowodzą, że profilaktyka jest skutecznym sposobem wykrywania nowotworów.

W związku z powyższym po raz kolejny zapraszamy Panie do skorzystania z badań profilaktycznych. Liczymy, że dzisiejsza publikacja przypomni o możliwości wykonania badań profilaktycznych tym osobom, które dotąd z nich nie korzystały, jak też o konieczności powtórzenia zrobionych wiele lat wcześniej.

ZAPROSZENIE NA BADANIA PROFILAKTYCZNE WYKONYWANE W RAMACH POZ

  • Program profilaktyki raka szyjki macicy

  • Program profilaktyki raka szyjki macicy w POZ

  • Program profilaktyki raka piersi

  • Harmonogram mammobusów w okresie od 1 października 2016r. do 16 grudnia 2016r.

  • Program badań prenatalnych

  • Program profilaktyki chorób układu krążenia

  • Profilaktyka gruźlicy

Więcej informacji: http://www.nfz-opole.pl/dla-pacjenta/programy-profilaktyczne/