×
Wyszukaj w serwisie
×

Bicie rekordu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej

cała polska uczy ratować.jpeg

17 października już po raz czwarty uczniowie PSP w Lewinie Brzeskim wzięli udział w biciu rekordu polegającego na jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej na jak największej ilości fantomów, a co za tym idzie przez jak największą ilość osób.
         Przed godziną 12:00 chętni uczniowie klas 4- 6, a było ich czterdziestu zgromadzili się przed salą gimnastyczną i na czterech fantomach przez pół godziny prowadzili resuscytację krążeniowo – oddechową  pod opieką pani Doroty Wójcik i pani Krystyny  Zaczkiewicz.
Byli to uczniowie, którzy w klasie trzeciej realizowali Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować”.
         Uczniowie podczas bicia rekordu wykazali się odpowiedzialnością, pomysłowością, idealnie współpracowali w grupie i z niezwykłym zrozumieniem podeszli do tak trudnego, ważnego zadania, jakim jest ratowanie ludzkiego życia.

W 2013 roku w biciu rekordu WOŚP na terenie całej Polski wzięło udział 83 tys. 111 osób. W 2014 r. było ich 67 tys. 396 , a w 2015 uczestników było 92 tys. 049. Według deklaracji z dnia 17 października 2016 roku w próbie wzięło w całej Polsce udział 85 tys. osób w tym
PSP w Lewinie Brzeskim

Dorota Wójcik