×
Wyszukaj w serwisie
×

8 listopada - Dzień Zdrowego Śniadania w PSP w Łosiowie

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

W Dniu Zdrowego Śniadania wszystkie klasy wraz z wychowawcami przyłączyły się do akcji edukacyjnej "Śniadanie Daje Moc", organizując wspólne  śniadania. Uczniowie przygotowali się do zadania sumiennie, na stołach pojawiło się wiele zdrowych kanapek, sałatek, świeże owoce i warzywa oraz soki i woda.

Klasa 2a pamiętając o higienie i bezpieczeństwie  przygotowała owocową sałatkę, a 3b zdrowe i apetyczne kanapki. Ponadto, uczniowie z klasy 3b zaprezentowali, krótką inscenizację  zachęcającą do spożywania zdrowych produktów, a na korytarzu szkolnym mogliśmy obejrzeć- wykonany przez klasę czwartą- komiks przedstawiający 12 zasad zdrowego odżywiania.

W tym dniu  odwiedzili nas przedstawiciele Zarządu Rejonowego PCK  w Brzegu: pan Walerian Twardzik – prezes  i pani Wioletta Wrębiak-Zięba – kierownik biura. Goście przynieśli  owoce i soki. Odwiedziny związane były z udziałem szkoły w projekcie „Żółty talerz”. PCK jest jednym z partnerów akcji społecznej, która wspiera regularne odżywianie i dofinansowuje zdrowe posiłki.

Wspólne jedzenie i rozmowy o ulubionych daniach uświadomiły dzieciom, jak ważne jest śniadanie w codziennym życiu, jak powinien wyglądać pierwszy posiłek dnia i jaka jest jego rola w diecie każdego człowieka.  Goście i nauczyciele zachęcali  uczniów, aby pamiętali, że „śniadanie daje moc” i nie wolno o nim zapominać.

Mamy nadzieję, że działania przeprowadzone wśród dzieci przyczynią się do kształtowania zdrowych nawyków  żywieniowych i będą miały wpływ na dokonywanie właściwych wyborów.

Anna Jelenkowska