×
Wyszukaj w serwisie
×

Święto Niepodległości w lewińskiej podstawówce

          10 - go listopada obchodziliśmy w naszej szkole Święto Niepodległości. W tym roku postanowiliśmy uczcić ten dzień uroczystym koncertem pieśni i piosenek patriotycznych, które są nierozerwalnie związane z historią naszego kraju. Towarzyszyły one każdemu polskiemu żołnierzowi walczącemu o wolność i niepodległość Ojczyzny.

Sala gimnastyczna – miejsce uroczystości  - została odświętnie udekorowana, dominowały tam biało – czerwone barwy.  Zaproszenia i plakaty rozmieszczone w całej szkole informowały o wydarzeniu. Pieśni i piosenki odśpiewał chór szkolny przygotowany na tę okoliczność przez panią J. Gwozdek. Miłą niespodzianką było to, że do chóru dołączyli również gimnazjaliści – nasi uczniowie, którzy z chęcią odwiedzają swoją starą szkołę i nauczycieli. Uczestniczyli oni w śpiewaniu, a Kacper Garncarz grał na skrzypcach.

Widownia składająca się z uczniów reagowała żywiołowo na występ chóru. Były liczne brawa i wspólne śpiewanie „Roty”, „Wojenko, wojenko”, „Kadrówki” i  wielu innych utworów.

Podczas uroczystości dzieci mogły się też dowiedzieć, kiedy, w jakich okolicznościach powstały odśpiewane pieśni i piosenki, kto był autorem słów czy muzyki.

Zarówno nauczyciele, jak  i uczniowie ubrani w galowe stroje godnie uczcili Święto Niepodległości. Naszym dzieciom nie trzeba już tłumaczyć, jak ważny jest to dzień, wiedzą doskonale, dlaczego trzeba o nim pamiętać.   

Izabela Naumowicz