×
Wyszukaj w serwisie
×

Lewińskie Lwy 2016

23 listopada 2016 roku w sali widowiskowej Miejsko - Gminnego Domu Kultury w Lewinie Brzeskim odbyła się czwarta uroczysta Gala wręczenia nagród „Lwy Lewińskie”. 

W uroczystości tej wzięli udział: Pan Burmistrz Artur Kotara, Zastępca Burmistrza, Przewodniczący Rady Miejskiej, radni Rady Miejskiej w Lewinie Brzeskim, przedstawiciele instytucji oświatowych oraz zaproszeni goście.

Podczas uroczystości  uhonorowane zostały osoby, które w sposób szczególny odznaczyły się swoim działaniem w naszej gminie. Działali społecznie poświęcając swój czas a swoją aktywnością pobudzali i nadal pobudzają lokalne środowisko do działania, tworzą kulturą i sztukę zarażając innych swoimi pasjami.

Powołana przez Burmistrza Artura Kotarę kapituła wskazała do uhonorowania tym prestiżowym wyróżnieniem trzech kandydatów, zgłoszonych przez instytucje, stowarzyszenia i osoby prywatne z terenu naszej gminy.  

W kategorii osiągnięcia sportowe, naukowe oraz kulturalne, laureatem został Pan Andrzej Kostrzewa, który  jest emerytowanym nauczycielem z 47 letnim stażem pracy, legitymującym się aktywną działalnością na rzecz poprawy warunków lokalnej oświaty.

Nagrodzonym w kategorii gospodarka i przedsiębiorczość został Pan Henryk Migacz, właściciela firmy Strunobet-Migacz. Kierowana przez niego spółka jest laureatem wielu prestiżowych nagród  w dziedzinie biznesu. Zatrudnia wielu mieszkańców naszej gminy.

W kategorii działalność na rzecz społeczności lokalnej laureatem został Ksiądz Leszek Włodarczyk, który jest osobą, angażującą się w wiele akcji i prac na rzecz mieszkańców Łosiowa i okolicznych miejscowości.  Poprzez swoją postawę i działania integruje lokalną społeczność.

 Galę uświetnił przepiękny koncert w wykonaniu Pani Magdalena Durecka

 Atmosfera całej gali była podniosła i uroczysta a laureaci mogli poczuć się zaszczyceni tym, iż odbierali nagrody w tak zacnym gronie.

 Nie obyło się bez  wzruszenia i podziękowań. Spotkanie zostało uwiecznione na prezentowanych poniżej zdjęciach. Zapraszamy do obejrzenia.