×
Wyszukaj w serwisie
×

Mikołajkowy wyjazd ze Świetlicą

26 listopada 2016 roku (sobota) Świetlica Terapeutyczna w Lewinie Brzeskim zorganizowała dla dzieci mikołajkowy wyjazd do Opola.

Najpierw odwiedziliśmy Nadleśnictwo Opole, gdzie Pani Natalia Złotek i Pan Rafał Miłkowski – edukatorzy leśni opowiedzieli nam o lesie i jego mieszkańcach.

 Dowiedzieliśmy się między innymi,  jak liczy się wiek drzewa, skąd wiadomo, że las choruje (czyli o liczeniu korników), które zwierzęta mają rogi a które poroże oraz wielu innych leśnych ciekawostek.  Obejrzeliśmy wspaniałe eksponaty  czyli rozmaite wypchane zwierzęta, które możemy spotkać w naszych lasach.

Poza tym w jednej z sal czekało na nas prawdziwe przedstawienie multimedialne – połączenie dźwięku, światła i obrazu. Dzieci zobaczyły i usłyszały las wiosną, latem, jesienią i zimą. Podczas prezentacji pór roku w lesie, słuchaliśmy lektora, który opowiadał nam, co dzieje się w poszczególnych gablotach. Zobaczcie zresztą sami , jak interesujące potrafi być zdobywanie wiedzy – zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Nadleśnictwa.

Po wizycie w Nadleśnictwie, pojechaliśmy do kina Helios na bajkę pt.: „Vaiana: skarb oceanu”. Jest to opowieść o przygodach nastolatki, która wyrusza w niebezpieczną misję, aby uratować świat. Kolejna produkcja Disneya zachwyciła zarówno dzieci, jak i panie J                   Mikołajkowy wyjazd uznajemy za baaaardzo udany!!!

Serdecznie dziękujemy Panu Nadleśniczemu Zdzisławowi Dzwonnikowi oraz Pani Natalii i Panu Rafałowi za umożliwienie nam udziału w w/w zajęciach.

Bronisława Nazarko